بهترین بازی های کامپیوتری 2023
بهترین بازی های کامپیوتری ۲۰۲۳

با بهترین بازی‌ های کامپیوتری ۲۰۲۳ جدید امسال آشنا شده تا از جدیدترین تجربه‌ بازی های کامپیوتری غافل نمانید.

بهترین بازی‌ های PC جدید ۲۰۲۳ کدامند؟ اگر به دنبال جدیدترین و بهترین بازی‌ های کامپیوتری ۲۰۲۳ هستید، این مطلب میتواند برای شما مفید باشد، چراکه در آن باجدیدترین بازی‌های PC امسال آشنا خواهید شد.

بهترین بازی‌ های کامپیوتری جدید در سال ۲۰۲۳ عبارتند از:

 • Alan Wake 2
 • Ghostrunner 2
 • Total War Pharaoh
 • Assassin s Creed Mirage
 • Mortal Kombat 1
 • Starfield
 • Armored Core 6
 • The Texas Chain Saw Massacre
 • Baldur’s Gate 3
 • Control
 • Cyberpunk 2077
بازی Alan Wake 2

بازی Alan Wake 2

بازی Alan Wake 2 یک دروازه متفاوت و جذاب از بازی‌های ویدئویی را به روی ما باز می‌کند. این بازی ادامه مجموعه بازی Alan Wake است که بسیاری از طرفداران انتظار زیادی برای آن کشیده‌اند.

یکی از جنبه‌های جذاب بازی Alan Wake 2، داستان گیرا و مهیج آن است. در این بازی، شما به دنیایی عجیب و غریب وارد می‌شوید که پر از معما و رازهای تاریکی است. شخصیت اصلی، Alan Wake، نویسنده معروفی است که با موجودات تاریکی مبارزه می‌کند تا داستان خود را به پایان برساند. با ورود به دنیای بازی Alan Wake 2، شما باید از توانایی‌های خود برای حل معماها و پی بردن به رازهای دنیای تاریکی استفاده کنید.

یکی از نکات قوت بازی Alan Wake 2، گرافیک بی‌نظیر آن است. با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته، این بازی به شما تجربه‌ای واقعی و تاریک از دنیای بازی ارائه می‌دهد. هر جزئیات با دقت بالا طراحی شده‌اند و باعث می‌شوند تا شما احساس کنید که در دنیای بازی Alan Wake 2 حضور کامل دارید.

در بازی Alan Wake 2، شما با چالش‌های جدیدی روبرو خواهید شد. این بازی از شما مهارت‌های جدیدی می‌طلبد و شما باید استراتژی‌های جدیدی برای مقابله با موجودات تاریکی ابداع کنید. این چالش‌ها باعث می‌شوند تا جذابیت بازی برای شما همیشه حفظ شود.

باتوجه به گرافیک خارق‌العاده این اثر شما نیاز به سیستم قدرتمندی خواهید داشت که در مطلب سیستم مورد نیاز بازی Alan Wake 2 به آن پرداخته‌ایم.

بازی Ghostrunner 2

بازی Ghostrunner 2

بازی Ghostrunner 2 ادامه‌ی نسخه اول خود می‌باشد و بازی در دنیایی است که انسان‌ها مجبور به زندگی داخل یک پناهگاه برج ضخیم و عظیم هستند که در آنجا شاهد تجربه تبعیض،فقر و مشکلات متفاوتی خواهید بود. بازی به این صورت است که شما دوباره کنترل جک را بدست می‌گیرید و پا به دنیای خارق العاده Ghostrunner خواهید گذاشت.

داستان از این قرار است که The Architect که خاق برج محل زندگی انسانهاست نابود شده و دنیا به هرج و مرج افتاده است. حال گروه‌های مختلفی شکل گرفته اند همه به دنبال تصاحب و کسب قدرت هستند و بایکدیگر سر این موضوع درگیر می‌شوند. شما وظیفه دارید تا با متحدین خود محل زندگی مردم را یکپارچه سازی کنید.

در طول داستان بازی، ما شاهد تلاش‌های برای کسب اطلاعات و ردیابی اعضای گروه Asura هستیم، سپس به مبارزه با آن‌ها می‌پردازیم و در نهایت سعی در متوقف کردن اهداف آن‌ها داریم. انتخاب شخصیت‌های شرور Ghostrunner به عنوان شخصیت‌های قهری و مخرب، جنبه جالب و خلاقانه‌ای از ساختار داستانی این بازی را به تصویر کشیده و تنوعی جذاب به روایت داستان اضافه کرده است.

گرافیک بازی که خارق العاده است و میتواند به عنوان یک اثر گرافیک هنری نیز شناخته شود. این گرافیک خارق‌ زیبا در کنار موسیقی بکار رفته در بازی آدرنالین در خونتان را بالا برده و یک حال و هوای تکنولوژیک و سایبرپانکی را به شما القاء می‌کند.

بیشتر بخوانید: سیستم مورد نیاز بازی Ghostrunner 2

بازی Total War: Pharaoh

بازی Total War: Pharaoh

جای بازی به نام total war: Pharaoh در لیست بهترین بازی های کامپیوتری ۲۰۲۳ واقعا محفوظ است چراکه یکی از بازی‌های توتال وار خیلی جذاب است و شما را به دوران اوج قدرت حکومت مصریان خواهد برد.

بازی Total War : Pharaoh یک بازی استراتژیک است که تصمیمات دست خود شماست ! یعنی اینکه میتوانید یک تمدن با صلح و دوستی یا یک تمدن خشن و جنگ ستیز را رغم بزنید. در واقع شما فرعون جدید دوران مصر هستید و همه تصمیم گیری‌ها برپای خودتان است.

بازی Assassin s Creed Mirage

بازی Assassin s Creed Mirage

کی از عناوین برجسته در زمینه بهترین بازی های کامپیوتری ۲۰۲۳ بازی Assassin’s Creed Mirage است.

یکی از عواملی که بازی Assassin’s Creed Mirage را به یک اثر استثنایی تبدیل کرده، داستان فوق‌العاده آن است. داستان این بازی در دنیای باستانی و تخیلی اتفاق می‌افتد و شما را به ماجراجویی‌هایی در دوران سرزمین‌های دور و درون قصرهای شاهان می‌برد. شخصیت اصلی بازی یک اساسین حرفه‌ای است که باید مأموریت‌های پیچیده‌ای را انجام دهد. داستان چشم‌نواز این بازی شما را به دنیای باستانی عجیب و غریبی می‌برد و تا آخر بازی شما را سرگرم می‌کند.

یکی دیگر از عواملی که باعث موفقیت Assassin’s Creed Mirage شده، گرافیک ویژه‌اش است. بازی با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته گرافیکی، دنیایی زیبا و واقعی را به شما ارائه می‌دهد. صحنه‌ها، شخصیت‌ها و محیط‌های بازی با جزئیات بالا و وضوح عالی طراحی شده‌اند. این گرافیک بی‌نظیر بازی، شما را به دنیای بازی جذب می‌کند و تجربه‌ای واقعی و شگفت‌آور از بازی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

بازی Mortal Kombat 1

بازی Mortal Kombat 1

بازی Mortal Kombat 1 از آن دسته بازی های ویدئویی پرمخاطب است که دارای سبک مبارزه‌ای تک به تک می‌باشد. این بازی دارای سیستم مبارزه‌ای جذاب و سرگرم کننده‌ای می‌باشد. شخصیت‌های بازی به نحوی طراحی شده‌اند که همگی بتوانند در سطح مبارزه با یکدیگر باشند. البته هر یک از کاراکترها دارای سبک مبارزه و کمبوهای شخصی خودش است که دارای جذابیت منحصر به فردی می‌باشد.

داستان مورتال کمبت ۱ نیز به خوبی شما را جذب خود می‌کند که انگار شما در حال تماشای یک فیلم سینمایی اکشن هستید که در بخش‌هایی دارای مبارزه‌است. در کل میتوان گفت که در لیست بهترین بازی های کامپیوتری ۲۰۲۳ جای یک بازی مبارزه‌ای تک به تک محفوض است و چه بازی بهتر از بازی Mortal Kombat 1 برای این جایگاه میتواند باشد؟

بازی Starfield

بازی Starfield

 بازی Starfield در سال ۲۳۳۰ شروع می‌شود. درست ۲۰ سال قبل از آن در دنیا بین دو قبیله قدرتمند آن زمان که The United Colonies و Freestar Collective نام داشتند، جنگ بزرگی رخ داده بود.

خودخواهی این دو قبیله تنها علت اصلی جنگ وحشتناک میان این دو قبیله بود. این جنگ خرابی های بسیاری را به بار آورد که در سال ۲۳۳۰ مردم دنیا هنوز تاوان این دو قبیله را می‌دهند.

کاراکتر اصلی استارفیلد عضو گروهی به نام صورت فلکی است. گروه صورت فلکی افراد زیادی را برای جستجو در فضا به استخدام خود در آورده است، هدف این سازمان به حداقل رساندن عواقب جنگ می‌باشد.

شما در بازی استارفیلد سرنوشت خود را خودتان رقم خواهید زد ! چرا که می‌بایست طرف یکی از قبیله ها را بگیرید و همین انتخاب سبب رقم خوردن خط داستانی متفاوتی را برای شما خواهد داشت. در صورت نیاز به دانستن سیستم مورد نیاز بازی Starfield به صفحه مربوطه از طریق لینک مراجعه نمایید.

بازی Armored Core 6

بازی Armored Core 6

شما به عنوان یک ربات در بازی Armored Core 6 در بازی قرار دارید، از ویژگی‌های برجسته این بازی سیستم شخصی سازی آن است که شما میتوانید هر آنچه که فکرش را می‌کنید کاملاً شخصی سازی کنید. البته این شخصی سازی ها صرفا ظاهر کار نیست! هر آیتم و هر کاری چیزی که برای کاراکتر خود بکار بگیرید دارای قابلیت های مختلفی است به عنوان مثال شما میتوانید با تجهیزات سنگین سرعت خود را کاهش دهید اما پایه هیل بالایی بدست بیاورید یا برعکس !

مراحل بازی دارای مبارزات مختلفی با سایر ربات ها است که دارای چالش‌ها و سختی های خودش می‌باشد شما با ربات های معمولی و مینی باس و باس‌های اصلی در طی مراحل مواجه می‌شوید که با شکست آنها و اتمام مراحل میتوانید مقداری پول در بازی بدست بیاورید و آیتم های جدیدی برای شخصی سازی خود خریداری نمایید.

مبارزات کاملاً هیجان انگیز بوده و فضای نسبتا جالبی از جنگ ربات ها را در حین بازی شاهد خواهید بود.

بیشتر بخوانید: سیستم مورد نیاز بازی Armored Core 6

بازی The Texas Chain Saw Massacre

بازی The Texas Chain Saw Massacre

بازی The Texas Chain Saw Massacre یک بازی ترسناک است که تلاش بازیکن در آن برای بقاست ! این بازی یک اثر جدید در سبک چند نفره نامتقارن است که دارای جذابیت گیم‌پلی متفاوتی است. اگر به دنبال یک تجربه ترسناک هستید این بازی برای شما میتواند بهترین گزینه باشد.

بازی Baldur's Gate 3

بازی Baldur’s Gate 3

Baldur’s Gate 3 دنیایی پر از افسانه‌ها و موجودات جادویی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. شما در نقش یک شخصیت انتخابی بازی قرار می‌گیرید و در ماجراجویی‌هایی مهیج و خطرناک شرکت می‌کنید. دنیای این بازی با جزئیات بسیار زیادی طراحی شده است و شما به راحتی می‌توانید در میان مناظر زیبا و شخصیت‌های جذاب پیش بروید.

بازی Baldur’s Gate 3 از سری بازی‌ها نقش آفرینی فانتزی است که دارای نژادهایی مثل انسان‌ها،الف‌ها و کوتوله‌ها است که در اکثر بازی های به این شکلی به چشم می‌خورند، اما وجه تمایز این بازی وجود نژادهای متفاوت دیگر نیز می‌باشد، در این بازی نژادهایی مثل تایفلینگ‌،درو،گسینکی و خون‌آشام ها نیز حضور دارد. شما با انتخاب هرگونه از نژاد سیر داستانی متفاوتی را تجربه‌ خواهید کرد. به گفته استدیوی سازنده این بازی از ۱۶ نژاد و زیرنژاد تشکیل شده است که مقدار قابل توجهی است.

بیشتر بخوانید: سیستم مورد نیاز بازی Baldur’s Gate 3

بازی Control

بازی Control

بازی Control یک بازی ویدئویی در سبک تیراندازی شخص سوم همراه با المان‌های علمی-تخیلی است که توسط استودیوی Remedy Entertainment توسعه داده شده و توسط شرکت ۵۰۵ Games منتشر شده است. این بازی در تاریخ ۲۷ اوت ۲۰۱۹ برای پلتفرم‌های مختلف در دسترس قرار گرفت.

داستان بازی Control در مورد یک زن جوان به نام Jesse Faden است که به دنبال یافتن برادر گمشده‌اش می‌باشد. او به سازمان Federal Bureau of Control (FBC) می‌پیوندد و در آنجا با شرایطی مرموز و خطرناک مواجه می‌شود. Jesse باید با نیروهای ماوراطبیعی و قدرت‌های خارق‌العاده روبرو شود و معماهایی که داخل ساختمان FBC وجود دارد را حل کند.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این بازی، قدرت تله‌کینزی Jesse است که به او امکان کنترل اشیاء در محیط و همچنین نبردهای پویا و نوآورانه می‌دهد. بازی Control با داستان جذاب و جهان ساخته‌شده‌ی مرموز خود، مورد تحسین منتقدان قرار گرفته و به عنوان یکی از بهترین بازی‌های علمی-تخیلی در دهه‌ی اخیر شناخته شده است.

لذا اگر علاقه‌مند به بازی‌های علمی-تخیلی همراه با داستان‌های پیچیده هستید، بازی Control ممکن است یک گزینه بسیار جذاب برای شما باشد. درصورت نیاز اطلاع از سیستم مورد نیاز بازی Control به لینک مربوطه مراجعه کنید.

بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077

یکی از جذابیت‌های اصلی بازی Cyberpunk 2077، شخصیت‌های چندگانه‌اش هستند. شما در نقش وی (V)، قرار می‌گیرید. وی یک جراح و هکر حرفه‌ای است که به دنبال ثروت و موفقیت در دنیای پرخطر سایبرپانک می‌باشد. شما می‌توانید شخصیت V را به دلخواه خود شخصی سازی کرده و در مسیر داستانی خود ادامه دهید.

همچنین، شخصیت‌های دیگری نیز در داستان وجود دارند. به عنوان مثال، جانی سیلورهند، یک راک‌استار معروف که در طی داستان به شکل هکری درونی شما ظاهر می‌شود. تعامل با این شخصیت‌ها و تصمیم‌گیری‌هایی که در داستان انجام می‌دهید، تاثیر زیادی بر روی جریان داستان خواهد داشت.

داستان بازی Cyberpunk 2077 در شهر نایت‌سیتی روایت می‌شود، یک شهر آینده‌نگرانه که از فساد و خشونت نابغه بهره‌مند نیست. شما در نقش شخصیت V وارد این شهر می‌شوید و به دنبال توانایی و تعداد متفاوتی از اهداف هستید.

جریان داستان با تصمیم‌گیری‌های بازیکن پیش می‌رود. شما می‌توانید در مسیر‌های مختلفی از داستان حضور پیدا کنید و تصمیم‌گیری‌های مختلفی که در طول بازی انجام می‌دهید، به تولید پایان‌های متفاوت و تجربه‌های مختلف منتهی می‌شود. این طراحی منحصر به فرد جریان داستانی، بازی را برای بازی‌بازان جذابتر می‌کند و امکان تعامل عمیقتر با داستان را فراهم می‌آورد. جهت مشاهده سیستم مورد نیاز بازی Cyberpunk 2077 به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.


اینها تنها بخشی از لیست بهترین بازی های کامپیوتری ۲۰۲۳ هستند، در صورتی که شما فکر می‌کنید جای یک سری از بازی‌ها خالی است، میتوانید از طریق بخش ارسال نظر آنرا باما در میان بگذارید. در صورتی که قصد خرید کیس گیمینگ را دارید برای دریافت مشاوره باما در ارتباط باشید.