تنظیم Boot order در سرور های HP
تنظیم Boot order در سرور های HP

اگر شما نیز یکی از مالکان یا مدیران سرور های HP هستید، ممکن است به تنظیم Boot order در سرور های HP نیاز داشته باشید. تنظیم Boot order یکی از مهمترین تنظیماتی است که باید در سرور های خود انجام دهید. در این مقاله، به شما یاد می‌دهیم که چگونه Boot order را در سرورهای HP تنظیم کنید تا سیستم عامل مورد نظر خود را به درستی بوت کند.

بوت اوردر Boot Order چیست؟

Boot order یعنی ترتیب اولویت بارگذاری دستگاه هنگامی که روشن می‌شود. این ترتیب تعیین می‌کند که سیستم ابتدا از کدام دستگاه باید بوت شود، مثلاً از هارد دیسک، CD/DVD رام، یا USB فلش. تنظیم این ترتیب در سرور HP به شما اجازه می‌دهد تا کنترل کاملی بر روی نحوه بوت سیستم داشته باشید.

نحوه تنظیم بوت اوردر در سرور های HP به چه صورت است؟

بعد از خرید سرور hp شما باید در اولین اقدام خود تنظیمات بوت اوردر را انجام دهید. برای انجام این کار شما ۲ راه پیش رو دارید، روش اول به وسیله تنظیمات bios و روش دوم به وسیله تنظیمات Raid Controller انجام می‌شود.

تنظیم Boot order در سرور های HP از طریق Bios

ابتدا وارد Bios سرور hp خود شوید:

برای وارد شدن به bios سرور hp خود ابتدا دستگاه را روشن کنید و زمانی که لوگوی hp نمایش داده می‌شود، کلید مربوط به bios را فشار دهید، معمولاً کلید F2 یا F8 است البته توجه داشته باشید که کلید ورود به bios ممکن است برای مدل‌های مختلف،متفاوت باشد بنابراین بهتر است که به دفترچه راهنمای سرور hp خود مراجعه کنید.

وارد منوی Boot شوید:

بعد از ورود به بخش bios شما به کمک کلید‌های پیشمایش(بالا،پایین،چپ و راست) به بخش منوی boot رفته و enter را بزنید.

تنظیم boot order:

در منوی boot گزینه ای به نام boot order یا boot sequence وجود دارد آنرا پیدا کرده و انتخاب نمایید سپس شما میتوان ترتیب بوت سرور را به دلخواه خود تنظیم کنید و بعد از انجام تغییرات را ذخیره نمایید.

خارج شدن از bios

بعد از ذخیره تغییرات از منوی خروج به منوی اصلی رفته و گزینه exit saving changes را بزنید تا سیستم دوباره راه اندازی شده و تغییرات انجام شده اعمال بشوند.

تنظیم Boot order در سرور های HP از طریق Raid Controller

در صورتی که قصد تنظیم boot order سرور hp را از طریق raid controller دارید شما باید وارد تنظیمات raid controller شده و در بخش system configuration تنظیمات ssa را انتخاب کنید.

در بخش نمایان شده Smart storage administrator را انتخاب کنید.

سپس raid controller را انتخاب کرده و configure را بزنید.

جهت تنظیمات دلخواه شما باید وارد بخش set bootable logical drive / Volume شده و ترتیب بوت را به دلخواه تنظیم نمایید.

تنظیم Boot order در سرور های HP به چند روش انجام می‌شود؟

به ۲ روش امکان پذیر است، روش اول استفاده از bios و روش دوم استفاده از raid controller

تنظیم Boot order در سرور های HP از طریق Bios به چه نحوی است؟

ابتدا وارد Bios سرور hp خود شوید، وارد منوی Boot شوید،تنظیم boot order،خارج شدن از bios