voip چیست ؟ کاربرد آن
viop چیست ؟و کاربرد آن

voip چیست ؟

Voice over Internet Protocolکه مخفف آن VoIP نوعی سیستم تلفنی است که به جای تلفن ثابت سنتی از اتصال اینترنتی برای برقراری و دریافت تماس استفاده می کند.
اکثر مردم VoIP را جایگزین شرکت های تلفن محلی می دانند. اگر به اینترنت متصل هستید ، می توانید بدون نیاز به خدمات تلفن سنتی ، محلی یا سیم های فیزیکی مسی ، با هر کسی تماس بگیرید. تنها چیزی که نیاز دارید اینترنت پرسرعت و ارائه دهنده خدمات VoIP برای رسیدگی به تماس ها است. بهترین بخش این است که شما به میز خاصی مقید نیستید. می توانید از یک شماره تلفن VoIP از طریق یک برنامه تلفن تجاری برای تبدیل رایانه یا هر دستگاه تلفن همراه خود به تلفن استفاده کنید.

یک ارائه دهنده VoIP قابل اعتماد می تواند همه چیز را برای شما انجام دهد. کافی است تلفن IP خود را وصل کنید و کارتان تمام است. این تلفن های دیجیتال از اتصال اینترنت پرسرعت شما برای برقراری ارتباط استفاده می کنند. VoIP تماس های تلفنی شما را به داده هایی تبدیل می کند که از طریق اینترنت ارسال می شوند. اگر سیگنال Wi-Fi قوی دارید ، می‌توانید از کابل‌های اترنت استفاده کنید یا از آنها رد شوید. این کار را با هزینه بسیار کمتری نسبت به سیستم های تلفن قدیمی انجام می دهد. Voice over IP مزایای زیادی نسبت به خدمات تلفن سنتی دارد. در ادامه مقاله به صورت کامل به viop چیست ؟ و کاربرد آن پرداخته ایم.

viop چیست ؟و کاربرد آن

VoIP چگونه کار می کند؟

۱- تلفن شما به سوئیچ یا روتر شما در شبکه محلی (LAN) متصل می شود.
۲- وقتی شماره تلفنی را می گیرید، تلفن IP شما به ارائه دهنده خدمات VoIP شما می گوید که با طرف مقابل تماس بگیرد.
۳- سرویس VoIP شما تماس را برقرار می کند و بسته های داده را از تلفن IP شما مبادله می کند.
۴- تلفن VoIP شما این سیگنال های دیجیتال را دوباره به صدایی که می توانید بشنوید تبدیل می کند. ۵- Voice over Internet Protocol (VoIP) صدای شما را به یک فایل دیجیتال تبدیل می کند، آن را فشرده می کند و از طریق اینترنت ارسال می کند. ارائه دهنده خدمات VoIP (مثل ارائه دهنده خدمات اینترنتی شما) تماس را تنظیم می کند.

برای تماس های تلفنی ، مکالمه با استفاده از بسته های داده کوچک رد و بدل می شود. اینترنت می تواند این بسته های داده را در کمتر از یک ثانیه به سراسر جهان ارسال کند. برای تلفن اینترنتی ، این بسته ها بین تلفن شما و یک ارائه دهنده VoIP حرکت می کنند.

پروتکل صدا از طریق اینترنت به طور کامل شرکت تلفن را دور می زند. هر جا که اتصال اینترنت پهن باند دارید ، می توانید از VoIP استفاده کنید. این یک ارتقاء قابل توجه از یک سیستم تلفن آنالوگ است.

۲۰ سال پیش برای استفاده از voip به تجهیزات گران قیمت و اختصاصی نیاز داشتید امروزه VoIP بر اساس استانداردهای باز مانند پروتکل شروع جلسه (SIP) ساخته شده است. SIP قابلیت همکاری کامل بین تلفن های رومیزی مختلف ، تلفن های کنفرانس و برنامه های VoIP را فراهم می کند.

امروزه استفاده از سرویس های تلفنی میتنی بر IP در بیشتر نقاط جهان رشد بسیاری داشته است. چرا که تمام سازمان ها و مجموعه ها در درجه اول هزینه ،کیفیت و امکانات مفید را برای یک ارتباط تلفنی انتخاب می‌کنند. این نیاز ها همه بسته به استفاده سیستم های تلفنی مبتنی بر IP است. یکی از این سیستم های سیستم تلفنی ایزابل است در ادامه مقاله viop چیست ؟ و کاربرد آن بیشتر به آن می پردازیم.

Issabel چیست؟

سیستم تلفنی ایزابل با نرم افزارهای متعدد وامکانات زیادی به یکی از محبوب ترین سیستم های تلفنی voip تبدیل شده است.

ایزابل یک نرم افزار منبع باز است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید توسط افزونه های متحد کنار هم نیاز سیستم تلفنی خود را برطرف کنید. همچنین می‌توانید آن را توسعه داده و یا منتظر نسخه های به روز این نرم افزار با امکانات جدیدتر باشید.

سرور مورد نیاز voip

ایزابل در ابتدا با دو نسخه ۲.۵ و ۴ کار خود را آغاز کرد. نسخه ۲.۵ یک نسخه بتا و آزمایشی بود. بلافاصله بعد نسخه ۴ خودرا منتشرکرد. این نسخه پایدار در حال حاظر پایدار است و در درسترس عموم قرار دارد. بسیاری از سازمان ها و مراکز تجاری از سیستم تلفنی ایزابل استفاده می‌کنند.

سیستم تلفنی ایزابل با توسعه تیم حرفه ای خود که Issabel Corp نامیده می‌شوند ایده های خلاق و امکانات بی نظیری را در حوزه ارتباطات تلفنی برای عموم ایجاد کرده اند.

Issabel چگونه کار می کند ؟

در ادامه مقاله viop چیست ؟و کاربرد آن به ایزابل پرداخته ایم.

Issabel یک محصول نرم افزاری است که استفاده از آن بسیار راحت است : آن را روی سروری در دفتر خود نصب کنید ، آن را به یک PBX اداری یا به یک مرکز داده ابری تبدیل کنید و به یک سانترال ابری تبدیل می شود.

با این حال ، فراموش نکنید که این فقط یک برنامه است. برای برقراری و دریافت تماس ، باید با یک اپراتور تلفن IP ، که شماره های شهر و خدمات ارتباطی را ارائه می دهد ، قراردادی منعقد کنید.

ایزابل مناسب چه کسی است؟
توسعه دهندگان Issabel محصول خود را به عنوان یک پلت فرم ارتباطی جهانی قرار می دهند. با این حال ، هدف اصلی آن برای مراکز تماس است. بنابراین ماژول اصلی برنامه مرکز تماس است. این به شما امکان می دهد قوانین رسیدگی به تماس ها توسط اپراتورها را سفارشی کنید ، فرم هایی را برای تماس های پس از پردازش ایجاد کنید و آمار مرکز تماس را در گزارش های ویژه مشاهده کنید.

voip

سرور مورد نیاز voip

در مقاله viop چیست ؟و کاربرد آن به سرور مورد نیاز voip نیز پرداخته ایم.

سرور پردازش داده ها را مدیریت می کند و به درخواست های دریافتی از مشتریان پاسخ می دهد. داده‌ها و منابع سخت‌افزاری مانند چاپگرها ، دستگاه‌های ذخیره‌سازی و پردازنده‌هایی را که برای رایانه‌های دیگر در دسترس هستند ، ذخیره می‌کند. یک سرور دارای ظرفیت بالایی است ، دارای حافظه و فضای ذخیره سازی دیسک عالی است که سرورها را قادر می سازد حتی زمانی که مشتریان بیشتری به طور همزمان به سرور متصل شوند، سریع کار کنند. یکی از معروف ترین برند های سازنده ی سرور ، شرکت hp است. که می توانید با مراجعه به سایت مدل های مختلف سرور HP را با قیمت های مناسب و کانفینگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در هنگام خرید سرور برای VoIP ، باید به عنوان اولین قدم ، نیازمندی‌های خود را برای VoIP مشخص کنید. برخی از این نیازمندی‌ها عبارتند از :

۱. پهنای باند: VoIP نیاز به پهنای باند قابل توجه دارد ، بنابراین سروری با پهنای باند کافی برای تأمین تعداد تماس‌های همزمان نیاز است.

۲. سرعت پردازشسرور باید سریع و قابل اعتماد باشد و قادر به پردازش تماس‌های ورودی و خروجی با کیفیت بالا باشد.

۳. حافظهحافظه سرور نیز باید کافی باشد تا بتواند تعداد زیادی از تماس‌ها را ذخیره کند.

۴. امنیت: VoIP به عنوان یک سیستم ارتباطی بسیار حساس ، نیاز به حفاظت از اطلاعات دارد. بنابراین، سرور باید از ویژگی‌های امنیتی قابل قبولی برخوردار باشد.

  • حافظه : ۱۶ گیگابایت DDR4 ECC RAM
  • پردازنده : Intel Xeon E5 – 2620 v4 (8 هسته‌ای ، ۲.۱ گیگاهرتز)
  • دیسک‌ها : دو عدد دیسک ۱ ترابایتی SATA
  • پهنای باند : حداقل ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه
  • سیستم عامل : Windows Server 2016 یا ۲۰۱۹

این سرور با توجه به نیازمندی‌های VOIP ، می‌تواند مناسب باشد. البته باید توجه داشت که نیازمندی‌های هر شرکت متفاوت است و بهتر است قبل از خرید سرور ، از مشاوره رایگان کارشناسان و متخصصان تیم اچ استوک بهره‌مند شوید تا با کمترین بودجه بهترین سرور متناسب با کسب و کار شما را معرفی کنیم.


اکنون که با خواندن این viop چیست ؟و کاربرد آن متوجه شدید به چه سروری نیاز دارید به سایت اچ استوک مراجعه کنید و با مشاوره رایگان و با توجه به نیازتان در قسمت محصولات یک سرور با بودجه و مشخصات دلخواهتان را انتخاب کرده و خریداری نمایید و از۳ماه گارانتی و ۱ماه پشتیبانی ۲۴ ساعته مجموعه بهره مند شوید.