سیستم مورد نیاز Abaqus
سیستم مورد نیاز Abaqus

Abaqus چیست ؟

Abaqus FEA یک مجموعه نرم افزاری برای تجزیه و تحلیل اجزای محدود و مهندسی به کمک کامپیوتر است که در ابتدا در سال ۱۹۷۸ منتشر شد. نام و لوگوی این نرم افزار بر اساس ابزار محاسبه چرتکه است.

Abaqus چیزی بیش از تجزیه و تحلیل ارائه می دهد. با Abaqus می‌توانید انتقال حرارت رسانا و همرفتی ، انتشار جرم ، آکوستیک ، پیزوالکتریک و الکتروشیمی را به‌طور مستقل یا به‌طور کامل با تحلیل تنش شبیه‌سازی کنید. چیزی که Abaqus را منحصر به فرد می کند ماژولار بودن آن است. شما می توانید هر ترکیب منطقی فیزیکی از عناصر ، مواد و رویه ها را مدل کنید. هر ماده ای را می توان تقریباً با هر عنصری استفاده کرد. بنابراین بخشی از یک مدل را تشکیل می دهد. در ادامه به پاسخ کامل Abaqus چیست ؟ سیستم مورد نیاز Abaqus می پردازیم.

سیستم مورد نیاز Abaqus

چرا از نرم افزار Abaqus استفاده کنیم ؟

تحلیل المان محدود با هدف عمومی

سیستم FEA باید به تحلیلگر اجازه دهد تا مشکلات بسیار بزرگ را به راحتی اجرا کند و در عین حال از منابع کامپیوتری موجود استفاده کند. نرم افزار Abaqus از ویژگی‌های با کارایی بالای رایانه‌های مدرن بهره می‌برد ، محدودیت‌های اندازه‌گیری مدل‌ها مانع از انجام شبیه‌سازی مناسب می‌شوند.

شبیه سازی المان محدود مدل های بزرگ

نیاز به درک دقیق طرح ها با پیچیدگی آن طرح ها افزایش می یابد. این به نوبه خود منجر به نیاز به مدل های شبیه سازی بزرگ می شود. سیستم FEA باید به تحلیلگر اجازه دهد تا مشکلات بسیار بزرگ را به راحتی اجرا کند و در عین حال از منابع کامپیوتری موجود به طور موثر استفاده کند. نرم افزار Abaqus از ویژگی‌های با کارایی بالای رایانه‌های مدرن بهره می‌برد، بنابراین محدودیت‌های اندازه مدل به ندرت مانع از انجام شبیه‌سازی مناسب می‌شوند. کاربران از اینکه می توانند برنامه ها را برآورده کنند قدردانی می کنند زیرا کد کارهای بزرگ و پیچیده را تا پایان اجرا می کند. مدل‌های واقعی به سرعت نشان می‌دهند که طراحان کد چقدر به جزئیات دقت کرده‌اند. Abaqus در برابر سختی‌های مورد نیاز مدل‌های واقعی و بزرگ مقاومت می‌کند.

شبیه سازی غیر خطی بودن

تحلیلگر باید پاسخ غیرخطی را به عنوان بخشی ضروری از شبیه سازی در نظر بگیرد. سازه های سبک وزن سگک. در سناریوهای تصادف ، آنها ممکن است سقوط کنند. برخی از مواد مهم مدرن مانند لاستیک ها و پلاستیک ها ، برای شبیه سازی بر اساس تغییر شکل خطی بسیار نرم هستند. اغلب طراح مایل است از شکل پذیری مواد موجود نهایت استفاده را ببرد. بسیاری از مشکلات طراحی شامل تماس است ، از تماس هرتز در طراحی یاتاقان گرفته تا تماس لغزشی عمومی بین یک قطعه و قالب یا قالب مورد استفاده برای تشکیل آن یا بین دو قسمت که هر کدام دچار تغییر شکل قابل توجهی می شوند. نرم افزار Abaqus از ابتدا برای رسیدگی به این نوع مشکلات طراحی شده است. این منجر به شهرت جهانی آن به عنوان ابزار انتخابی برای شبیه‌سازی شده است که در آن غیرخطی بودن بر پاسخ غالب است.

سادگی استفاده در مسائل پیچیده

محبوبیت نرم افزار Abaqus به عنوان یک کد تجزیه و تحلیل پیشرفته بر اساس تمرکز آن بر تجزیه و تحلیل تولید است. با وجود گستردگی قابلیت‌های Abaqus ، یادگیری و استفاده از Abaqus آسان است. از آنجایی که دارای قوانین ساده ، سازگار و شهودی برای تعریف مسئله است ، شما از محدودیت های مصنوعی و خسته کننده رها می شوید. می‌توانید هندسه را تا جایی که لازم است مدل‌سازی کنید ، رفتارهای مواد مرتبط با اجزای مختلف مدل را تعریف کنید ، و دنباله‌ای از رویدادهای نگران‌کننده را شبیه‌سازی کنید. کد در هیچ زمانی این فرآیند را بی جهت محدود نخواهد کرد.

تا جایی که ممکن است ، Abaqus شما را از کارهای دشوار خلاص می کند. یکی از بهترین مثال‌ها ، گام‌گذاری خودکار در مسائل استاتیکی ، دینامیکی و انتقال حرارت غیرخطی است : Abaqus افزایش‌های زمان را به‌طور خودکار انتخاب کرده و به‌طور پیوسته تنظیم می‌کند. این ویژگی به تنهایی به بسیاری از کاربران اجازه می دهد تا شبیه سازی هایی را انجام دهند که در غیر این صورت غیرممکن بود. شما می توانید شبیه سازی های واقع گرایانه را با اطمینان از موفقیت و با اطمینان از برنامه های طراحی جلسات انجام دهید.

نرم افزار آباکوس

نرم افزار Abaqus در کجا استفاده می شود ؟

به طور خلاصه مدل‌سازی عددی تبدیل‌های فاز در حالت جامد در طول سخت شدن فولاد می‌پردازد. نرم افزار Abaqus FEA برای تحلیل عددی تبدیلات میدان دما و فاز در فرآیند تحلیل شده استفاده می شود. زیربرنامه‌های عددی اضافی نویسنده ، که به زبان برنامه‌نویسی FORTRAN نوشته شده‌اند ، در شبیه‌سازی‌های کامپیوتری استفاده می‌شوند که در آن مدل‌های توزیع منبع حرارت متحرک ، سینتیک تبدیل‌های فاز در حالت جامد و همچنین کرنش حرارتی و ساختاری پیاده‌سازی می‌شوند. خواص ترمومکانیکی مواد سخت شده با تغییر دما در آنالیز در نظر گرفته می شود.

دگرگونی های سازه ای عبارتند از: ساختار پایه – آستنیت ، آستنیت – پرلیت، بینیت و آستنیت – مارتنزیت. مدل ارزیابی کسری از فازها و سینتیک آنها بر اساس نمودار گرمایش پیوسته (CHT) و نمودار سرمایش پیوسته (CCT) است. برآورد کسر فاز در عنصر سخت شده در مثال عددی ارائه شده انجام شده است. شبیه‌سازی‌های کامپیوتری امکان تعیین میدان دما و تجزیه و تحلیل حالت‌های تنش و کرنش در عنصر سخت شده را فراهم می‌کند.

Abaqus در ابتدا برای رسیدگی به رفتار فیزیکی غیرخطی طراحی شد. در نتیجه، این بسته دارای طیف گسترده ای از مدل های مواد مانند قابلیت های مواد الاستومری (لاستیک مانند) و هایپرالاستیک (بافت نرم) است.

Abaqus در کجا کاربرد دارد ؟

+ در صنایع خودروسازی

+ هوافضا

+ محصولات صنعتی

+ مؤسسات غیر آکادمیک و تحقیقاتی در مهندسی

+ قابلیت سفارشی‌سازی برنامه به عنوان مثال کاربران می‌توانند مدل‌های مواد خود را تعریف کنند تا بتوان مواد جدید را نیز در Abaqus شبیه‌سازی کرد.

+ نرم افزار Abaqus همچنین مجموعه خوبی از قابلیت‌های چندفیزیکی، مانند قابلیت‌های آکوستیک-ساختاری ، پیزوالکتریک و ساختاری منفذی-جفت شده را ارائه می‌کند که آن را برای شبیه‌سازی‌های سطح تولید که در آن چندین میدان نیاز به جفت شدن دارند ، جذاب می‌کند.

آباکوس

سیستم مورد نیاز نرم افزار Abaqus

شبیه‌سازی الکترومغناطیس در حیطه فرآیندهای محاسباتی پرمصرف دسته‌بندی می‌شود! به‌این‌ترتیب کامپیوتری که برای استفاده از نرم‌افزارهای شبیه‌سازی الکترومغناطیس استفاده می‌شود ، باید کارایی  CPU ، RAM و گرافیک بالایی داشته باشد. منبع تغذیه و سیستم خنک‌کننده مناسب هم از دیگر نیازمندی‌های سیستم است.

در ادامه ویژگی های سیستم مورد نیاز نرم افزار Abaqus را اورده ایم :

پردازنده :

پردازنده پیشنهادی برای اجرای Abaqus یک پردازنده ۶۴ بیتی اینتل است که از معماری اینتل ۶۴ یا IA-32 پشتیبانی می کند.

رم :

رم پیشنهادی برای اجرای Abaqus 8 گیگابایت است. اگر سیستم عامل ۳۲ بیتی دارید ، حداکثر مقدار رمی که می توانید استفاده کنید ۴ گیگابایت است.

GPU :

هیچ GPU پیشنهادی برای اجرای Abaqus وجود ندارد. از هر پردازنده گرافیکی NVIDIA با قابلیت CUDA می توان برای تسریع محاسبات در Abaqus استفاده کرد.


اکنون که با خواندن این مقاله Abaqus چیست ؟ سیستم مورد نیاز Abaqus متوجه شدید برای کار کردن با این نرم افزار به چه سیستمی نیاز دارید به سایت اچ استوک مراجعه کنید و با مشاوره رایگان و با توجه به نیازتان در قسمت محصولات یک سیستم رندرینگ با بودجه و مشخصات دلخواهتان را انتخاب کرده و خریداری نمایید و از۳ماه گارانتی و ۱ماه پشتیبانی ۲۴ ساعته مجموعه بهره مند شوید.