office چیست؟
office چیست؟ وسیستم موردنیازآن

مجموعه برنامه‌های Office یکی از محصولات محبوب شرکت مایکروسافت است . مایکروسافت آفیس مجموعه ای از برنامه های مرتبط با امور اداری است که هر برنامه دارای هدف منحصر به فردی است و خدمات خاصی را به کاربران خود ارائه می دهد .برای آشنایی بیشتر با آفیس در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

office چیست؟

پس از اینکه مایکروسافت آفیس را در رایانه خود نصب کردید با چند برنامه مواجه خواهید شد که هر کدام کاری متفاوت را برای شما انجام میدهند.در واقع گروه نرم‌افزاری Office به سه دسته اصلی تقسیم میشود:

  • برنامه‌های اداری (Desktop application)
  • برنامه‌های سرویس دهنده (Server applications)
  • برنامه‌های اینترنتی (Internet applications)

که در ادامه به بررسی آن ها میپردازیم :

microsoft office Word :  از این برنامه برای ایجاد و ویرایش اسناد نظیر نامه ها، گزارش ها ، … استفاده میشود که از پرکاربردترین برنامه ها در مجموعه آفیس است بسیار قدرتمند و در عین حال ساده و راحت است . با این برنامه شما قادر خواهید بود تا مقالات و متن های کوتاه و بلند ایجاد کنید.

office چیست؟

microsoft office Excel : از پرکاربردترین های آفیس نرم افزار اکسل است که برای محاسبات، تحلیل اطلاعات و نمایش داده ها در قالب جدول و نمودار استفاده می شود.به عنوان مثال برای تهیه سفارش خرید یا مدیریت و حسابداری یک کسب و کار از این برنامه استفاده میشود.

microsoft office Access :برای ایجاد پایگاه داده و مدیریت اطلاعات از این نرم افزار استفاده میشود .اکسس داده ها را در قالب خود براساس موتور پایگاه داده Access Jet ذخیره می کند. ایجاد بانک های اطلاعاتی و دیتابیس‌های گوناگون با نرم‌افزار اکسس امکان پذیر خواهد بود، شما با این برنامه میتوانید مقدار زیادی از اطلاعات را به صورت ساختار بندی شده در بانک اطلاعاتی اکسس ذخیره کرده و بر روی آن‌ها مدیریت داشته باشید

««تفاوت اکسس و اکسل»»

تفاوت اکسس با اکسل در این است که مایکروسافت اکسس اطلاعات را به صورت ساده و قابل فهم ذخیره می‌کند .اما در اکسل شما داده‌ها را ذخیره کرده و بر روی آن‌ها محاسباتی انجام می‌دهید.

Microsoft PowerPoint :  از این برنامه برای ارائه مطالب و ایجاد اسلایدهای گرافیکی استفاده میشود، شما میتوانید چکیده‌ای از مطلب خود را در قالب انیمیشن و افکت‌های گرافیکی پاورپوینت ارائه دهید، PowerPoint دستیار خوبی در کفرانس ها و سخنرانی‌هاست.اکثر افراد برای راحتی بیشتر خود واینکه بتوانند همیشه و در هرکجا مطالب خود را به نمایش گذاشته و کنفرانس دهند نیاز به یک سیستم پرتابل و یا قابل حمل دارند تا بتوانند در هر مکان ارائه خود را انجام دهند از همین رو اکثر کسانی که با این برنامه یا سایر برنامه های آفیس کار میکنند نیار به خرید لپ تاپ استوک دارند زیرا لپ تاپ های استوک بسیار مقرون به صرفه تر است.

Microsoft Outlook : مایکروسافت اوت لوک, بیشتر برای دریافت و مدیریت نامه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار میگیرد. شما میتوانید ایمیل‌های خود را با استفاده از این برنامه سازماندهی کنید، این نرم‌افزار را با علامت O در مجموعه آفیس خود خواهید یافت مایکروسافت اوت لوک یک برنامه کاربردی برای مدیریت اطلاعات شخصی مانند ایمیل و تقویم در سیستم عامل مک و ویندوز است.

office چیست؟

Microsoft Publisher : این نرم‌افزار بیشتر برای ساخت بروشور‌های تبلیغاتی و کاتالوگ‌های مختلف استفاده میشود، شما میتوانید روزنامه و آگهی‌های خود را با این ابزار ایجاد و مدیریت کنید، علامت Publisher به صورت یک P است مایکروسافت پابلیشر یک برنامه کاربردی چاپ و نشر در سیستم عامل ویندوز و مک می‌باشد؛ این برنامه همانند برنامه‌های دیگر آفیس کاربردی نیست و تنها برخی کاربران خاص از آن استفاده می‌کنند. در واقع شما می‌توانید از این برنامه برای تهیه دفترچه راهنما، پوستر، بروشور و کاتالوگ‌های خود استفاده کرده و آگهی‌های خود را به صورت کاملاً سفارشی تهیه کنید.

Microsoft OneNote :  برای جمع‌آوری، سازماندهی و مدیریت نوت‌ها (نوشته‌های کوتاه) استفاده میشود، شما با استفاده از نرم‌افزار OneNote میتوانید مجموعه‌ای از دست‌نوشته‌های خود را گردآوری کرده و آن‌ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید !وان‌نوت را با علامت N در مجموعه آفیس خود خواهید یافت !

office چیست؟

همانگونه که متوجه شدید اکثر این برنامه‌ها , در ادارات نیز استفاده میشود. به همین دلیل مایکروسافت، نام آفیس به معنای دفتر کار را بر روی این مجموعه‌ی نرم‌افزاری قرار داده است.

سیستم مورد نیاز office 2019

office چیست؟ وسیستم موردنیازآن

Windows 10
۱.۶ CPU : gigahertz (GHz) or faster
Memory : 2GB RAM
Display : ۱۲۸۰ * ۷۶۸ screen resolution

سیستم مورد نیاز office 2016

Windows 7
CPU : 1 (GHz)
RAM : 2 GB RAM
Display : 1024x 768  screen resolution

سیستم مورد نیاز ۲۰۱۳ office

office چیست؟ وسیستم موردنیازآن

Windows 7 or later
CPU: 1 (GHz)
RAM :۱GB
Display : 1024x 576 or higher

نا گفته نماند برای استفاده از آفیس شما نیاز به تهیه یک سیستم قوی یا خرید ورک استیشن رندرینگ و گیمینگ ندارید و تنها با خرید لپ تاپ معمولی میتوانید از آن استفاده نمایید.


اچ استوک برای راحتی بیشتر شما محصولات مورد نیازتان را دسته بندی کرده است. برای خرید سیستم به قسمت خرید مینی کیس استوک بروید.

اچ استوک بزرگترین فروشگاه کامپیوتری ایران تنها شرکت فروش قطعات کامپیوتری استوک با یک هفته مهلت تست و تعویض به شما این امکان را میدهد تا در کنار خرید جنس استوک و کم قیمت اطمینان خاطر نیز داشته باشید. تا در صورت بروز مشکلات جنس تعویض و جنس سالم به شما تحویل داده شود.

office چیست؟

مجموعه ای از برنامه های مرتبط با امور اداری است که هر برنامه دارای هدف منحصر به فردی است و خدمات خاصی را به کاربران خود ارائه می دهد

تفاوت اکسس و اکسل

تفاوت اکسس با اکسل در این است که مایکروسافت اکسس اطلاعات را به صورت ساده و قابل فهم ذخیره می‌کند؛ اما در اکسل شما داده‌ها را ذخیره کرده و بر روی آن‌ها محاسباتی انجام می‌دهید.