کرونا رندر چیست ؟
کرونا رندر چیست ؟

کرونا رندر چیست ؟

Corona Render یک موتور رندر فوتورئالیستی مدرن و با کارایی بالا است که اخیرا آخرین نسخه خود Corona Render 9 را عرضه کرده است. این نرم افزار برای Autodesk ، ۳D Max ، MAXON Cinema 4D و به عنوان یک برنامه مستقل در دسترس است. Corona Render 9 چندین پیشرفت را ارائه می‌دهد ، از جمله سرعت رندر سریع‌تر گزینه‌های ویرایش متریال بهبود یافته. در ادامه مقاله به کرونا رندر چیست ؟ و سیستم مورد نیاز آن به طور کامل پرداخته ایم.

CoronaRender که برای پاسخگویی به نیازهای هنرمندان طراحی شده است ، با تمرکز بر آسان کردن تمام جنبه های تجسم توسعه یافته است. سادگی استفاده از آن ویژگی متمایز آن است ، با مقادیر پیش‌فرض که از قبل برای اکثر موارد بهینه شده‌اند. پس از نصب سریع ، Corona Render بلافاصله آماده استفاده است و کاربران را قادر می سازد تا روی جنبه های هنری و ترکیبی صحنه ها تمرکز کنند و تصاویر بصری خیره کننده ای ایجاد کنند.

Corona Render آسان برای استفاده ، سریع است و سایه با کیفیت بالا و مبتنی بر فیزیکی را در رندر تولید ارائه می دهد. با این حال ، این امکان برای کاربران باتجربه وجود دارد که پارامترها را تغییر دهند و به تصاویر واقعی دست یابند. تمام ویژگی‌های آن کاملاً در Autodesk ، ۳D Max و Cinema 4D ادغام شده‌اند. علیرغم اینکه Corona Render نسبتاً جدید در بازار است ، به یک رندر آماده برای تولید تبدیل شده است که قادر به ایجاد نتایج با کیفیت بالا است.

کرونا رندر چیست ؟

تاریخچه Corona Render

توسعه Corona Render در سال ۲۰۰۹ به عنوان یک پروژه دانشجویی انفرادی Ondřej Karlík در دانشگاه فنی چک در پراگ آغاز شد. از آن زمان ، پس از اینکه شرکتی را به همراه هنرمند سابق CG Adam Hotový و Jaroslav Křivánek ، دانشیار و محقق دانشگاه چارلز در پراگ تأسیس کرد، به یک پروژه تجاری تمام وقت تبدیل شد. در آگوست ۲۰۱۷ ، این شرکت بخشی از Chaos Group شد و امکان گسترش و رشد بیشتر را فراهم کرد.

ویژگی های Corona Render

۱- سهولت در استفاده و هم چنین یادگیری Corona Render آسان است. Corona Render یکی از ساده ترین موتورهای رندر برای یادگیری است. راه اندازی آن واقعاً به سادگی فشار دادن “Render” است! اکثر کاربران جدید فقط در یک روز Corona Render را یاد می‌گیرند و در چند روز آینده عاشق آن می‌شوند. در ادامه مقاله در ادامه مقاله به کرونا رندر چیست ؟ و سیستم مورد نیاز آن به طور کامل پرداخته ایم.


۲- Rendering Quality Corona Render نتایج قابل پیش بینی ، قابل اعتماد و از نظر فیزیکی قابل قبولی را بدون افت کیفیت ارائه می دهد. نورپردازی و مواد واقعی در اختیار شماست.


۳- سرعت و تعامل سرعت عامل مهمی در هر محیط تولیدی است و یک رندر باید همیشه نتایج را با بیشترین سرعت ممکن ارائه دهد. Corona Render از هسته‌های Embree Ray Tracing اینتل استفاده می‌کند ، و Corona فقط CPU را به سرعت بسیاری از رندرهای GPU می‌سازد ، اما بدون هیچ‌یک از محدودیت‌های راه‌حل‌های مبتنی بر GPU.


۴- ابزارهای قدرتمند گردش کار به عنوان هنرمندان سابق CG ، توسعه دهندگان Corona می دانند که کیفیت خروجی و سرعت تنها چیزهایی نیستند که یک رندر عالی را ایجاد می کنند. به همین دلیل است که Corona Render با ابزارهای قدرتمند بسیاری برای سرعت بخشیدن به گردش کار شما ارائه می شود که شما را همراه با رندرهایتان سریعتر می کند.


۵- Flexibility Corona Render بسیار انعطاف پذیر است. برای آزاد نگه داشتن هنر خود ، Corona از هک های واقعیت متعددی پشتیبانی می کند که به شما امکان می دهد دقیقاً همان اثری را که می خواهید بدست آورید.


۶- نورها کل فرآیند ایجاد نورها به گونه ای طراحی شده است که هنرمندان کنترل کاملی بر صحنه خود داشته باشند ، در حالی که سریع و شهودی هستند.


۷- مواد هدف طراحی مواد Corona این است که آنها را به صورت فیزیکی ، در عین حال بصری ، انعطاف‌پذیر و آسان برای راه‌اندازی ، بدون نیاز به تغییر مقادیر نمونه‌گیری غیر ضروری و سایر پارامترهای گیج‌کننده بسازند. همچنین لازم نیست بین ۱۰ یا ۲۰ نوع ماده مختلف انتخاب کنید ، تقریباً می توانید همه این کارها را با استفاده از Corona Material انجام دهید.


۸- رندر توزیع شده با چندین کامپیوتر توسط Corona Render ساده شده است. این سیستم رندر توزیع شده خود را دارد و همچنین با سیستم های مدیریت مزرعه رندر Backburner بومی ۳ds Max و Thinkbox’s Deadline سازگار است.

ویژگی های Corona Render

Corona Render 9

Corona Render 9 ، آخرین نسخه موتور رندر فوتورئالیستی با کارایی بالا ، مملو از ویژگی ها و پیشرفت های جدید است. بیایید نگاهی به برخی از نکات برجسته بیندازیم :

+ مدل آسمان جدید با مدل‌های مبتنی بر فیزیکی Hosek-Wilkie و Preetham برای شبیه‌سازی دقیق نور روز.
+ Denoising بهبود یافته – Open Image Denoise اینتل اکنون با LightMix ، caustics ، و از تاری حرکت پشتیبانی می کند.
+ پیش‌نمایش سریع جدید – یک حالت رندر تعاملی که به شما امکان می‌دهد با تمرکز بر ناحیه کوچک‌تری از تصویر ، سریع‌تر تکرار کنید.
+ نمونه‌بردار محیط تطبیقی ​​بهبود یافته ، اکنون سریع‌تر و کارآمدتر از نظر حافظه.
+افکت Bloom & Glare جدید برای افزودن جلوه‌های لنز پس از پردازش.
+ بهبود حرکت تاری اکنون دقیق تر است و شامل تاری حرکت تغییر شکل است.
+ مواد فیزیکی بهبود یافته اکنون با شین ، پوشش شفاف و ناهمسانگردی برای مواد واقعی تر.
+ اینها تنها تعدادی از بسیاری از ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید در Corona Render 9 هستند. با تمرکز بر سادگی و سهولت استفاده ، Corona Render همچنان یک انتخاب محبوب برای هنرمندان و طراحانی است که به دنبال ایجاد رندرهای با کیفیت بالا و واقعی هستند.

ویژگی های کرونا رندر

ویژگی های پشتیبانی شده

در اینجا برخی از ویژگی های پشتیبانی شده Corona Render 9 آورده شده است :

Light Mix : به کاربران اجازه می دهد تا شدت نور ، رنگ ها و سایر تنظیمات نورهای جداگانه را در یک صحنه پس از رندر تنظیم کنند.
Intel Open Image Denoise : این ویژگی می تواند نویز را از تصویر رندر شده ، بدون از دست دادن جزئیات یا تار شدن تصویر حذف کند.
NV Link : چندین GPU را قادر می‌سازد تا با هم کار کنند و حافظه را به اشتراک بگذارند ، که می‌تواند زمان رندر را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
Corona Render Material Library : مجموعه ای از مواد آماده برای استفاده برای انواع سطوح مانند فلز ، شیشه ، چوب و غیره.
بافت‌های UDIM : Corona Render اکنون از فرمت بافت UDIM پشتیبانی می‌کند که به بافت‌های بزرگ‌تر و وضوح بافت بالاتر اجازه می‌دهد.
اثرات سوزاننده و تابش خیره کننده : Corona Render 9 شامل الگوریتم های جدیدی برای محاسبه کاستیک (انعکاس نور در سطوح منحنی) و اثرات خیره کننده (ظاهر نقاط روشن بر روی سطوح براق) است.
نمونه برداری از محیط تطبیقی: این ویژگی با افزایش انتخابی تعداد نمونه ها در مناطق روشن یا تاریک محیط ، دقت نورپردازی محیط را بهبود می بخشد.
Intel Embree : این ویژگی با استفاده از الگوریتم های بهینه ردیابی پرتو ، روند رندر را سرعت می بخشد.
اینها تنها تعدادی از بسیاری از ویژگی های پشتیبانی شده توسط Corona Render 9 هستند. سایر ویژگی ها شامل پشتیبانی از آخرین نسخه های ۳D Max و Cinema 4D ، بهبود نقشه جابجایی ، و مدیریت بهتر صحنه های پیچیده با تعداد زیادی اشیا و نور است.

سیستم مورد نیاز کرونا رندر

سیستم مورد نیاز کرونا رندر

در ادامه مقاله کرونا رندر چیست ؟ به ویژگی های سیستم مورد نیاز کرونا رندر پرداخته ایم.

CPU(پردازنده)

این پلاگین CPU بیس است به این معنا که کار پردازش و رندرینگ را پردازنده سیستم انجام می‌دهد. رندرینگ ، یک فرایند چند رشته ای (Multy thread) است که در آن همه هسته های پردازنده با هم کار پردازش و محاسبه اطلاعات را انجام می‌دهند ؛ بنابراین Corona به پردازنده ای با تعداد هسته‌ی بالا نیاز دارد و از پردازنده های هر دو شرکت AMD و Intel می‌تواند استفاده کند.

یکی دیگر از فاکتور های مهم در انتخاب پردازنده مناسب برای این پلاگین فرکانس پردازنده است. بهتر است فرکانس پردازنده از ۳۰۰۰ مگاهرتز بالاتر باشد تا بتوان عملکرد بهتری از پلاگین دریافت کرد البته بیشتر بودن تعداد هسته از فرکانس مهم تر بوده و بین پردازنده ای با فرکانس بالاتر و پردازنده ای با تعداد هسته بالاتر ، دومی به شما پیشنهاد می‌شود.

RAM (کارت حافظه)

به طور کلی ، ۳-۶ گیگابایت RAM برای هر هسته CPU توصیه می شود. به عنوان مثال ، اگر یک پردازنده ۱۲ هسته ای را انتخاب کنید ، ۳۲ گیگابایت برای کارهای اساسی یا ۶۴ گیگابایت برای رندرینگ کافی خواهد بود. یکی دیگر از فاکتور های انتخاب رم ، VRAM کارت گرافیک شما است و به طور کلی حافظه رم شما ، بهتر است دو برابر VRAM باشد. افزایش ظرفیت رم تا یک حد مشخص ، کارایی سیستم را افزایش می‌دهد ؛ بنابراین اگر فکر می‌کنید برای افزایش کارایی سیستم به رمی با ظرفیت بیش از ۶۴ گیگابایت نیاز دارید، بهتر است در صورت امکان ، پردازنده یا کارت گرافیک خود را ارتقا دهید.

Storage (کارت ذخیره)

بهترین گزینه برای پلاگین Corona ، SSD ها می‌باشند، به این دلیل که عملیات رندرینگ نیاز به سرعت و عملکرد بالایی دارد تا رندرینگ سریع تر انجام شود ؛ در نتیجه همه سخت‌ افزار های سیستم ارتباط مستقیم با یکدیگر داشته و دائما با هم در تعامل هستند و به سرعت خواندن و نوشتن بیشتری نیاز دارند. استفاده از یک SSD به عنوان درایو اصلی سرعت راه اندازی و بارگیری نرم‌افزار را بسیار بالا می‌برد ولی پیشنهاد ما برای ذخیره سازی فایل های سنگین به عنوان درایو دوم، استفاده از HDD بوده که دارای ظرفیت بیشتری نسبت به SSD ها و البته کند تر هستند.

Graphic Card (کارت گرافیک)

همانطور که گفته شد پلاگین کرونا ، CPU بیس بوده و به کارت گرافیک قدرتمندی نیاز ندارد ؛ البته گفته شده که این پلاگین ، قرار است برای GPU اختصاصی شود ، تا کاربران بتوانند سرعت بالای رندرینگ را با کارت گرافیک تجربه کنند. Corona از ریزمعماری های Maxwell و O tix که فقط در کارت های گرافیک شرکت Nvidia وجود دارند ، پشتیبانی ‌می‌کند ؛ بنابراین کارت گرافیک های AMD ، مناسب این پلاگین نبوده و ما نیز فقط Nvidia را به شما پیشنهاد می‌کنیم. پلاگین Corona ، در نرم‌افزار هایی استفاده می‌شود که با کارت گرافیک های Quadro عملکرد بهتری از خود نشان داده‌اند ، بنابراین این کارت گرافیک ها نیز برای این پلاگین مناسب خواهند بود.


اکنون که با خواندن این مقاله کرونا رندر چیست ؟ متوجه شدید به چه سیستمی نیاز دارید به سایت اچ استوک مراجعه کنید و با مشاوره رایگان و با توجه به نیازتان در قسمت محصولات یک سیستم رندرینگ با بودجه و مشخصات دلخواهتان را انتخاب کرده و خریداری نمایید و از۳ماه گارانتی و ۱ماه پشتیبانی ۲۴ ساعته مجموعه بهره مند شوید.