معنای چراغ‌های سرور اچ پی
معنای چراغ‌های سرور اچ پی

چراغ‌ها بهترین پل ارتباطی میان کاربر و سرور می‌باشد به این صورت که شما میتوانید تنها با نگاه انداختن به چراغ‌های سرور hp خود به راحتی متوجه وضعیف سرور بشوید. به خاطر اهمیت بالایی که چراغ‌های سرور اچ پی دارند در این مطلب تصمیم گرفتیم تا به تفسیر معنای چراغ‌های سرور اچ پی بپردازیم.

چراغ‌های روی سرور اچ پی در واقع LED هایی هستند که به صورت یک مجموعه بر روی یک مادربورد قرار گرفته‌اند و به عنوان نشان گر برای وضعیف داخل سرور عمل می‌کنند به کمک این ال ای دی ها میتوان متوجه شد که سرور سالم است یا مشکل دارد.

معنای چراغ‌های سرور اچ پی

بررسی چراغ برق سرور اچ پی

مهمترین چراغ روی سرور مربوط به عملکرد سیستم برقی دستگاه است. سیستم برق از اهمیت بالایی در سرور برخوردار است و باید حتما معنای چراغ برق سرور اچ پی را به خوبی بدانید. اگر چراغ مربوط به بخش برق سیستم در حالت سبز رنگ و ثابت باشد یعنی سرور روشن بوده و در حال کار است اما اگر همین چراغ سبز چشمک بزند به این معنی است که برق به صورت متوالی در سرور جریان دارد.

کهربایی بودن رنگ چراغ مربوط به برق سرور به معنای آماده باش بودن سرور است. زنگ خطر زمانی است که رنگ این چراغ به نارنجی تبدیل شود و به معنای مشکل برق در سرور است در این زمان باید به داد سرور برسید تا بعدا دچار دردسر نشوید.

بررسی چراغ سلامت سرور اچ پی

از دیگر سری چراغ‌های مهم سرور اچ پی باید به ال ای دی های مربوط به سلامت سرور اشاره کرد که معنی آنها نیز حائز اهمیت می‌باشد.در این حالب همانند قبل ۳ حالت کلی وجود دارد رنگ سبز،نارنجی و کهربایی. اگر چراغ سبز و ثابت باشد که معنی آن مشخص است یعنی همه چی اوکی بوده و مشکلی نیست. اگر چراغ سبز چشمک زن باشد به معنای این است که دستگاه در حال راه اندازی مجدد می‌باشد و ااگر به رنگ کهربایی ثابت باشد به معنای این است که سرور در حالت آماده باش قرار دارد. اما میرسیم به اصل مطلب یعنی شروع مشکلات، اگر چراغ سرور به رنگ کهربایی چشمک زن در بیاید نشان از تخریب و اختلال در سرور است. اگر چراغ سرور قرمز رنگ و در حالت چشمک زن باشد متاسفان سرور شرایط بسیار بدی را درحال تحمل کردن است و باید کاملا تخصصی مورد عیب یابی قرار بگیرد.

بررسی چراغ های UID سرور اچ پی

یک سری چراغ نیز به نام چراغ UID نیز که سروریاب نیز شناخته می‌شوند روی سرورها قرار دارد که از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در ادامه نیز با بررسی چراغ های uid سرور نیز در خدمت شما خواهیم بود. کاربرد اصلی چراغ‌های UID شناسایی سرور خاص در یک مرکز داده است. به طور کلی چراغ های UID دو نشانگر هستند که یکی از آنها در پنل جلویی و دیگری در پنل پشتی قرار دارد.بررسی این چراغ‌ها میتواند برای عیب یابی و شناسایی مشکلات سرور بسیار مفید واقع شوند. مثلا زمانی که سرور روشن نمی‌شود به کمک این چراغ میتوان گزارش سلامت سرور را بررسی کرد.

اگر رنگ آن آبی ثابت باشد یعنی دکمه UID فعال بوده و اگر به حالت چشمک زن در بیاید به معنای مدیریت سرور از راه دور است. خاموش بودن این چراغ نیز به معنی خاموش بودن و غیر فعال بودن سیستم می‌باشد.

بررسی چراغ های مربوط به کارت شبکه سرور اچ پی

نوبتی هم که باشه در آخر نوبت چراغ مربوط به کارت شبکه سرور اچ پی می‌باشد.به طور کلی یک سری چراغ هایی روی سرور قرار دارند که مربوط به کارت شبکه هستند. این چراغ های معمولا رنگ سبز ثابت دارند که تفسیر معنای آن سلامت بودن است. اگر همین چراغ سبز به حالت چشمک زن تغییر کند یعنی که شبکه فعال است. در آخر نیز اگر چراغ مربوط به کارت شبکه خاموش باشد و رنگی نداشته باشد یعنی که شبکه غیر فعال است.

به پایان این مطلب از معنای چراغ‌های سرور اچ پی رسیدیم اگر شما نیز اقدام به خرید سرور hp کرده باشید قطعا باید از معنا و تفسیر چراغ های آن آگاه باشید تا بتوانید وضعیت سرور خود را با یک نگاه سطحی درک نمایید و جلوی بروز مشکلات را بگیرید. در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با معنای چراغ‌های سرور اچ پی باما در ارتباط باشید.

چراغ سلامت سرور HP رنگ نارنجی شده چیکار کنم؟

دستگاه را روشن نکنید و یک متخصص جهت بررسی خبر کنید.