تنظیم روشن شدن اتوماتیک سرور اچ پی
تنظیم روشن شدن اتوماتیک سرور اچ پی

چی از این بهتر؟ سرور را بدون اینکه به آن دسترسی داشته باشید تنظیم کنید تا به صورت اتوماتیک بعد از رفتن برق و یا سایر اتفاقات به صورت خودکار و کاملا اتوماتیک روشن شود! در ادامه این مطلب قصد داریم تا به آموزش تنظیم روشن شدن اتوماتیک سرور اچ پی بپردازیم، باما همراه باشید.

سرور hp از عملکرد فوق العاده‌ای برخوردار بوده و به صورتی طراحی شده که کاملا کارآمد باشند. در شرایطی امکان دارد که شما قصد داشته باشید تا سرور خود را به صورت اتوماتیک راه‌اندازی نمایید. جهت انجام این کار روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه این مطلب به نحوه تنظیم روشن شدن اتوماتیک سرور hp به صورت کامل میپردازیم.

نحوه تنظیم روشن شدن خودکار سرور

اگر اقدام به خرید سرور hp کرده‌اید و اکنون میخواهید سرور خود را به نحوی تنظیم کنید که به صورت کاملا خودکار روشن شود باید مراحل زیر را انجام دهید.

هنگامی که صفحه System Utilities نمایان می‌شود به قسمت System Configuration رفته و به دنبال BIOS/Platform Configuration یا همان RBSU بگردید سپس به قسمت Server Availability رفته و گزینه Automatic powe-On را انتخاب کنید. بعد از انتخاب گزینه اتوماتیک پاور آن شما باید یکی از ۳ حالت پیش رو را انتخاب کنید.

حالت a.Always Power On : در این حالت سیستم به طور خودکار به حالت روشن باز می‌گردد.

b.Always Power Off: در این حالت سیستم به طور خودکار به حالت خاموش بر می‌گردد.

c.Restore Last Power State: در این حالت سیستم به طور خودکار به حالت اولیه باز می‌گردد.

بعد از انتخاب یکی از ۳ موارد بالا جهت تایید و ذخیره دکمه f10 را بزنید و تمام.


تنظیم اتوماتیک روشن شدن سرور hp

خب تا الان که متوجه شدیم چجوری سرور رو به صورت خودکار تنظیم کنید تا روشن بشه اما زمانی که سرور روشن می‌شه ما نیاز داریم که یک سری برنامه ها نیز به صورت خودکار اجرا شوند، درسته؟ برای اینکه بتونیم تنظیم کنیم به صورت خودکار یک برنامه شروع یا متوقف شود میتوانیم از Task Scheduler استفاده کنیم برای انجام این کار ابتدا وارد Task Scheduler می‌شویم.

بعد از باز کردن TaskCheduler به منوی Action رفته و Create Task را انتخاب می‌کنیم.

کاربر لاگین شده برای راه اندازی مجدد را در تب جنرال باید تعیین کنید همانند تصویر زیر:

حال به تب Triggers رفته و At log on را تنظیم نمایید.

در نهایت به تب Actions رفته و برنامه‌ای که برای اجرای شروع خودکار در نظر دارید را انتخاب می‌کنید و در نهایت OK را می‌زنید و تمام.

به پایان این مطلب از آموزش تنظیم روشن شدن اتوماتیک سرور اچ پی رسیدیم امیدوارم که برای شما مفید واقع شده باشد در صورت داشتن هرگونه سوال باما در ارتباط باشید.

آیا میتوان سرور را بعد از خاموش و روشن شدن برق به صورت خودکار راه اندازی کرد؟

بله شما میتوانید از طریق تنظیمات گفته شده این کار را به راحتی انجام دهید.