تفاوت سرور های ML و DL
تفاوت سرور های ML و DL

تفاوت سرور های ML و DL

هیولت پاکارد یا اچ پی یک شرکت معروف به دلیل لوازم جانبی سخت افزاری و نرم افزاری خود و همچنین خدمات مرتبط به مشتریان در مشاغل کوچک و متوسط ​​و بزرگ است. اچ پی با جلب اعتماد مردم به محصولات خود با سرعت بالایی رشد کرده است. علاوه بر این ، سبک مدیریت و فرهنگ متفاوتی دارد که به آن راه HP نیز می گویند. اچ پی یکی از موفق ترین برندها در بین مردم است زیرا مقیاس و تراکم خدمات دهی به مشتریان اش گسترده و منحصر به فرد است. HP سرورهای متنوعی را ارائه می دهد که از فاکتورهای شکل ابتدایی شروع می شود تا سرورهای سطح پیچیده. این سرورها عبارتند از Modular Line Server (ML) و Density Line Server (DL). ما در این مقاله تفاوت سرور های ML و DL در مورد هر یک از این دو مرحله به مرحله بحث کرده ایم.

تفاوت سرور های ML و DL

سرورهای HP ProLiant ML

به سرورهای ایستاده یا Tower Series ، سرورهای ML می‌گویند که مخفف کلمه Modular line می‌باشد. از سرورهای مخصوص بیزینس‌ها و کسب و کارهای کوچک ، می‌توان به سرور HP سری ML اشاره کرد. سرور خط ماژولار (ML) بهترین سرور برای مناطق دوردست و به طور خاص برای دفاتر شعبه راه دور است ، به همین دلیل است که آنها به عنوان سرورهای برج قابل ارتقا نیز شناخته می شوند. چندین سرور را برای تبدیل شدن به بخشی از جامعه خود ارائه می دهد.

ویژگی های سرور ML

+ حداکثر فضای ذخیره سازی داخلی

+ انعطاف پذیری ورودی/خروجی

از نظر فنی می توان از ریل برای تنظیم این سرورها استفاده کرد. سرور ML نسبت به سرور DL به فضای بیشتری نیاز دارد زیرا تعداد بیشتری از کارت های توسعه را تسهیل می کند. با این حال ، سرورهای ML اساساً سرورهای خانگی هستند زیرا برای صنایع کوچک یا متوسط ​​یا خانه هایی مناسب هستند که بالاترین سطح کارایی را با کارایی و کنترل عالی ارائه می دهند. در صورتی که رک ندارید و به سروری با بودجه محدود نیاز دارید ، این یکی برای شما عالی است.

عدم وابستگی به رک از بهترین مزیت سری ML است که میتواند راهکار مناسبی در شرکت‌های کوچک باشد. برای دفاتر و شرکت‌هایی که در حال توسعه و رشد هستند ، سرورهای HP Proliant که در رده ML تولید می‌شود مناسب است و این مورد قابل ذکر است که قدرت پردازشی این سرورها به اندازه قدرت سرور hp سری DL نمی‌باشد.

سرورهای ML در سه گروه ۱۰۰ ، ۳۰۰ ، ۵۰۰ تولید می‌گردند.

به عنوان مثال سری‌های ML100 و ML300 را می‌توان نام برد که در سری ML قرار دارند. البته سری ML500 هم از سری این سرورها بود که از چرخه تولید شرکت HP خارج شده است.

سرور اچ پی

سرور hp سری ML100

سرور hp سری ML بسیار ساده ، مناسب برای دفاتر با فضاهای کوچک کاری و قابلیت اطمینان و گسترش را با کمترین هزینه ارائه می‌دهد و برای Networking File and Print Shared Internet Access HPC Clusters که دارای مدل‌های ML110 و ML150 می‌باشد ، قابل استفاده است.

سرور hp سری ML300

انعطاف پذیری بالا در میزان حافظه و I/O و مدیریت پیشرفته از راه دور ، قابلیت پشتیبانی از یک یا دو پردازنده ، قابلیت و کارایی گسترش بالا.

این سرور اچ پی سری ML مناسب برای افرادی که دنبال هزینه نگهداری و انرژی کم هستند ، دسترسی اشتراکی به فایل ، اینترنت ، شبکه بندی پرینت هستند ، نیازمند به پاسخگویی مطمئن هستند ، با کمترین هزینه به یک پیکربندی درست برسند ، دفاتر یا شعبات از راه دور دارند ، و از PC به جای سرور استفاده می‌کنند.

سرورهای HP ProLiant DL

HP Density Line (DL) بر پایه رک ها ساخته شده است ، بنابراین به آنها رک سرور می گویند. آنها مجموعه ای از اندازه های مختلف مانند قفسه ۱U ، رک ۲U و رک ۴U دارند. هرچه اندازه رک بیشتر شود، توانایی و مقیاس پذیری بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال ، ۱U در مقایسه با مولفه های گسترده تری مانند ۴U عملکرد کمتری دارد. عملکرد و اندازه در این سرور معادل هستند. دلیل اصلی آن این است که این سرورها برای تنظیم هر چه بیشتر سرورها در کوچکترین مکان ساخته شده اند. این یک ترفند عاقلانه است تا ظرفیت ذخیره سازی داده ها افزایش یابد. به دلیل شکل کوچکتر ، اجزای سرورهای DL نسبت به سرورهای DL نرخ تورم نسبتاً بالایی دارند. اگر یک رک سرور دارید ، سرور DL بهترین انتخاب برای شما است زیرا آنها ساده ترین سرورها برای کار هستند.

سرور اچ پی سری DL

به سرورهای خوابیده و مخصوص رک ، سرورهای DL می‌گویند که مخفف کلمه Density Line می‌باشد.

این سرور اچ پی با سایز متوسط با قابلیت انعطاف و مدیریت پذیری بالا بسیار پر قدرت بوده و مناسب پردازش‌های متنوع و کسب و کارهای متوسط یا بزرگ است که برای استفاده باید در رک قرار گیرد.

مدل های ۱۰۰ ، ۳۰۰ ، ۵۰۰ ، ۷۰۰ و ۹۰۰ را می‌توان در سرور DL نام برد. و از پرفروش‌ترین مدل‌ها از سری DL سرور HP می‌توان به PROLIANT DL380 (برای محیط‌های دارای رک) اشاره کرد. طراحی این سرورها بر اساس پشتیبانی از میزان حافظه دیسک و I/O است.

سرور سری DL

سری DL100

این سری از سرور اچ پی با قابلیت پشتیبانی دو پردازنده بسیار ساده و کم هزینه و برای دفاتر کوچک با معماری تک یونیت مناسب بوده است.

سری DL300

مناسب برای دیتاسنترها و دفاتر بزرگ ، با قابلیت پشتیبانی دو پردازنده ، در مدل‌های متفاوت و متنوع است.

برای Front-Email Database ،End Network Application HP که دارای مدل‌های DL385 , DL370 , DL360 , DL320 و DL380 می‌باشد قابل استفاده می‌باشد.

سری DL500

برای پردازشهای سنگین و برنامه های کاربردی که دارای اهمیت بسیار بالایی هستند ، این سری از سرور اچ پی HP قابل توسعه با قابلیت پشتیبانی از چهار پردازنده ایده‌آل را دارد.

برای افرادی که دیتاسنتر هدف آن‌هاست و به دنبال تنوع زیاد در سرورهای خود هستند،سرورهای DL بسیار مناسب است.

و همچنین افرادی که نیازمند به HPC ، بیزینس و کسب و کاری که شامل :

ایمیل ، مجازی سازی و پیام رسانی و شبکه بندی ، نیاز اصلی آن‌ها باشد ، که هدف آن‌ها حافظه هوشمند ، و دارای رک هست. نیز نیازمند پاسخگویی مطمئن و ظرفیت استوریج داخلی بیشتر و داشتن هسته های بیشتر در پردازنده است.


اکنون که با خواندن این مقاله تفاوت سرور های ML و DL و آشنایی با ویژگی ها و کاربرد های آن ها به سایت اچ استوک مراجعه کنید و با مشاوره رایگان و با توجه به نیازتان در قسمت محصولات یک سرورHP با بودجه و مشخصات دلخواهتان را انتخاب کرده و خریداری نمایید و از۳ماه گارانتی و ۱ماه پشتیبانی ۲۴ ساعته مجموعه بهره مند شوید.