سیستم مورد نیاز نرم افزار زیبراش

نرم افزار زیبراش چیست؟

نرم افزار زیبراش یک ابزار مجسمه سازی دیجیتالی است که مدل سازی ۳D/2.5D ، بافت و نقاشی را ترکیب می کند. این دستگاه از یک فناوری اختصاصی “pixol” استفاده می کند که اطلاعات نور، رنگ، مواد، جهت و عمق را برای نقاط تشکیل دهنده همه اشیاء روی صفحه ذخیره می کند. تفاوت اصلی بین برنامه زیبراش و بسته های مدل سازی سنتی تر این است که بیشتر شبیه مجسمه سازی سنتی است. در ادامه مقاله به پاسخ کامل سوال زیبراش چیست و با سیستم مورد نیاز نرم افزار زیبراش اشنا شوید.

نرم افزار زیبراش برای ایجاد مدل‌های با وضوح بالا (قابلیت رسیدن به بیش از ۴۰ میلیون چند ضلعی) برای استفاده در فیلم‌ها، بازی‌ها و انیمیشن‌ها توسط شرکت‌هایی از و Weta Digital، تا Epic استفاده می‌شود. بازی ها و هنرهای الکترونیکی برنامه زیبراش از سطوح پویای وضوح استفاده می کند تا به مجسمه سازان اجازه دهد تا تغییرات جهانی یا محلی در مدل های خود ایجاد کنند. ZBrush بیشتر به این دلیل شناخته شده است که می تواند جزئیات با فرکانس متوسط ​​تا بالا را که به طور سنتی در نقشه های دست انداز نقاشی می شد، حجاری کند.

سپس جزئیات مش به‌دست‌آمده را می‌توان به‌عنوان نقشه‌های معمولی صادر کرد تا در نسخه‌ی کم پلی از همان مدل استفاده شود. آنها همچنین می توانند به عنوان یک نقشه جابجایی صادر شوند، اگرچه، در این مورد، نسخه پلی پایین تر معمولاً به وضوح بیشتری نیاز دارد. یا، پس از تکمیل، مدل سه بعدی را می توان بر روی پس زمینه نمایش داد و به یک تصویر ۲.۵ بعدی تبدیل شد (که می توان روی آن افکت های بیشتری اعمال کرد). سپس می توان کار بر روی یک مدل سه بعدی دیگر آغاز کرد که می تواند در همان صحنه استفاده شود. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا در صحنه های پیچیده بدون سربار پردازنده سنگین کار کنند.

نرم افزار زیبراش یک ابزار مجسمه سازی دیجیتال است.

برس های سه بعدی نرم افزار زیبراش چیست ؟

۳۰ نوع مختلف در برنامه تعبیه شده است. هر قلم مو دارای اسناد منحصر به فرد همراه با کنترل های کلی اندازه، سختی، شکل، الگو، شدت و غیره است.

● Poly paint : به کاربران این امکان را می دهد که بدون هیچ گونه کنترل و تنظیم نقشه بافت روی سطح شی نقاشی کنند. پس از رنگ آمیزی سطح، می توان رنگ ها را روی نقشه بافت بررسی کرد.

تصویر: می تواند ۲.۵ بعدی را با چندین برس برای این منظور مجسمه سازی کند. Pixol به اضافه کردن رنگ ها، عمق، مواد، موقعیت و اطلاعات نور کمک می کند.

● Transpose : شبیه انیمیشن اسکلتی است. این ویژگی به کاربران کمک می‌کند تا قسمتی از مدل را جدا کرده و آن را بدون استفاده از اسکلت قرار دهند.

● Zspheres : کاربران می توانند مش را با یک توپولوژی منحصر به فرد ایجاد کرده و آن را به یک مدل مجسمه سازی با اشکال اولیه تبدیل کنند.

● GoZ : به طور خودکار سایه ها را برای جابجایی معمولی و نقشه های بافت مدل های سه بعدی به شبکه تنظیم می کند. نقشه مجدد با جزئیات با وضوح بالا، که به آماده سازی فوری جزئیات بیشتر در نقشه کمک می کند. پیش نمایش رندر: رندر ۳۶۰ درجه می تواند برای پیش نمایش مدل ها در تصاویر HDRI با دستکاری نور جدید BPR مجاز باشد. این سیستم Light Caps نامیده می شود. برای خواص مواد، پراکندگی زیرسطحی را به ارمغان می آورد. همچنین به ایجاد جلوه های دراماتیک و چند برنامه دستکاری عکس بیشتر در زمان واقعی کمک می کند.

● Dynamesh : امکان تولید سریع مدل های جدید با فاصله چند ضلعی منظم و یکنواخت برای ظاهری صاف را فراهم می کند.

مش فیبر: به کاربران اجازه می دهد تا الیاف چند ضلعی را از مدل های اصلی موجود رشد دهند و کشش و جزئیات مدل را بهبود بخشند.

● ZRemesher : این یک سیستم رتوپولوژی خودکار به نام QRemesher است که توپولوژی جدیدی را بر اساس مش اصلی ایجاد می کند که واضح تر و یکنواخت تر است و جزئیات بیشتری برای مناطق خاص دارد.

● Shadowbox : به کاربران این امکان را می دهد که مدلی تقریبی از تخیل خود ترسیم کنند و می توانند یک کادر بصری برای بررسی ظاهر واقعی طرح در مدل سه بعدی همراه با جزئیات ویژگی که بهترین استفاده را در مدل سازی سطوح سخت به کار می برند، وارد کنند.

سیستم مورد نیاز نرم افزار زیبراش

سیستم مورد نیاز نرم افزار زبراش

اگر به دنبال یک کامپیوتر بهینه سازی شده برای برنامه زیبراش هستید، این عناصر کلیدی هستند که باید برای سیستم مورد نیاز زیبراش به خاطر داشته باشید:

 نرم افزار زیبراش روی مکینتاش و ویندوز به همین صورت اجرا می شود. انتخاب یکی یا دیگری یک انتخاب شخصی است. یک پردازنده سریع

با چندین هسته یک مورد کلیدی است زیرا برنامه ZBrush فقط مبتنی بر CPU است. هر چه قدرتمندتر، بهتر است.

شما باید حافظه کافی برای مدیریت سیستم و سایر برنامه های پس زمینه علاوه بر خود برنامه زیبراش داشته باشید. اگر قصد شما ایجاد مدل های پیچیده با میلیون ها چند ضلعی است، حداقل ۱۶ گیگابایت رم و نسخه ۶۴ بیتی سیستم عامل خود را هدف قرار دهید.

نرم افزار ZBrush  بسیار بهینه شده است و تعداد زیادی فایل موقت را برای اطمینان از عملکرد سریع می نویسد. بسته به مدل شما، این می تواند به سرعت به چندین گیگابایت داده برسد. یک درایو SSD برای نرم افزار ZBrush و فایل های حافظه مجازی آن بهترین نتایج را ارائه می دهد. شما می توانید با داشتن یک درایو مکانیکی اضافی برای صرفه جویی در کار خود در هزینه ها صرفه جویی کنید.

یک تبلت قلم Wacom (یا سازگار) با ترجیح مدل‌های حرفه‌ای، دقت بهتری در حرکات قلم مو به شما ارائه می‌دهد و احساس هنرمند را افزایش می‌دهد. ما تبلت‌های مبتنی بر فناوری  N-Trig را که پروتکلی کاملاً متفاوت است و کاملا با برنامه زیبراش سازگار نیست، توصیه نمی‌کنیم.

به طور کلی مشخصاتی که باید سیستم مورد نیاز نرم افزار زیبراش داشته شامل:

یک تبلت قلم Wacom (یا سازگار) با ترجیح مدل‌های حرفه‌ای، دقت بهتری در حرکات قلم مو به شما ارائه می‌دهد و احساس هنرمند را افزایش می‌دهد. ما تبلت‌های مبتنی بر فناوری  N-Trig را که پروتکلی کاملاً متفاوت است و کاملاً با برنامه زیبراش سازگار نیست، توصیه نمی‌کنیم.

به طور کلی مشخصاتی که باید سیستم مورد نیاز نرم افزار زیبراش داشته شامل:

●پردازنده : حداقل ۵۶۰۰ ۵ Ryzen  AMD  CPU

 ●رم : حداقل رم ۸ گیگابایت یا بیشترRAM

 ●کارت ذخیره : در این مورد حافظه های ssd ازنوعNVMe M.2 Pclegen4       

●کارت گرافیک : حداقل کارت گرافیک AMD RadeonRX580  Graphic Card 


اکنون که با خواندن این مقاله متوجه شدید برای کار با نرم افزار زیبراش نیاز به چه سیستمی دارید به سایت اچ استوک مراجعه کنید و با مشاوره رایگان و با توجه به نیازتان در قسمت محصولات یک سیستم رندرینگ با بودجه و مشخصات دلخواهتان را انتخاب کرده و خریداری نمایید و از۳ماه گارانتی و ۱ماه پشتیبانی ۲۴ ساعته مجموعه بهره مند شوید.