سیستم مورد نیاز یونیتی

یونیتی چیست ؟

یونیتی چیست سوالی که ممکن برای شما پیش آمده باشد نرم افزار یونیتی یک موتور بازی سازی دو بعدی و سه بعدی است که از سال ۲۰۰۵ وجود داشته است. این موتور بازی سازی  توسط Unity Technologies توسعه یافته است . به منظور دسترسی بیشتر توسعه دهندگان به ابزارهای توسعه بازی ساخته شده است که در آن روزها یک سرمایه گذاری جدید بود در طول عمر طولانی خود، موتور به طورچشمگیری تغییر کرده و گسترش یافته است و توانسته با آخرین شیوه ها و فن آوری  ها همگام شود.حتی امروزه، تمرکز اصلی موتور بازی سازی بر این است که هم قوی ترین مجموعه ابزارهای ممکن را برای صنعت بازی سازی ارائه دهد و هم استفاده از برنامه این برنامه را برای توسعه دهندگان بازی با هر سطح مهارتی تا حد امکان آسان کند (بله، از جمله توسعه دهندگان مبتدی) در ادامه مقاله به صورت کامل به پرسش درباره این نرم‌افزار و سیستم مورد نیاز نرم افزار یونیتی داده پاسخ داده شده است .

نرم افزار یونیتی یک موتور بازی سازی دو بعدی و سه بعدی است .

ویژگی های کلیدی نرم افزار یونیتی

بیایید در مورد ویژگی های کلیدی که نرم افزار یونیتی ارائه می دهد صحبت کنیم تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید برنامه Unity را دانلود کنید یا خیر.

همانطور که در ابتدا ذکر شد،نرم افزار Unity از گرافیک های سه بعدی و دو بعدی پشتیبانی می کند . به شما این امکان را می دهد که سبک هنری مورد نظر خود را برای پروژه های خود انتخاب کنید . هر نوع گرافیکی با ابزارهای مجموعه تخصصی خود (مانند برش ورق sprite برای گرافیک های دو بعدی) ارائه می شود و حتی دارای API های اسکریپت مخصوص به خود است تا گزینه های فیزیک متفاوتی را که برای هر سبک مناسب است ، فراخوانی کند.

۱ – پشتیبانی از گرافیک سه بعدی و دو بعدی در نرم افزار یونیتی

گرافیک سه بعدی همچنین مجموعه ای بسیار قوی از ابزارها را با توانایی ایجاد مواد سفارشی، ساخت سایه بان با Graph Shader ، سفارشی کردن نور، استفاده از جلوه های پس از پردازش و موارد دیگر ارائه می دهد. حتی می‌توانید زمین سه‌بعدی ایجاد کنید یا نقشه‌های دوبعدی را دقیقاً در موتور ایجاد کنید، بنابراین مجموعه‌ای از ابزارها برای استفاده از هر گرافیکی که استفاده می‌کنید وجود دارد.

۲ – معماری آسان برای درک

 نرم افزار یونیتی یک روش بسیار شفاف برای ترکیب معماری بازی شما ارائه می دهد. هر “سطح” در پروژه بازی یونیتی به یک صحنه تقسیم می شود و هر صحنه شامل تمام اشیاء بازی مورد نیاز برای استفاده بازیکن از سطح است چه در پس زمینه ، شخصیت بازیکن ، دشمن ، گلوله یا چیز دیگری می باشد .

Unity Scripting API – 3 

برنامه یونیتی به‌جای کور کردن، دارای یک API برنامه‌نویسی قدرتمند است که به شما امکان دسترسی سریع به متداول‌ ترین ویژگی‌های مورد نیاز را می‌دهد. این شامل ویژگی‌های کلی بازی و همچنین فراخوان‌های API خاص است که به شما امکان می‌دهد به ویژگی‌ها و تفاوت‌های ظریف موتور دسترسی داشته باشید.

۴ – پشتیبانی از ساخت کراس پلتفرم

بازی‌های نرم افزار یونیتی از ساختن تعداد زیادی پلتفرم پشتیبانی می‌کنند. تا زمانی که توسعه‌دهنده کیت مناسب را دانلود کند، می‌توانید بازی‌ها را برای Android، iOS، Windows، MacOS، Linux، PS4، Xbox One و غیره صادر کنید. اگر می‌خواهید بازی خود را روی وب قرار دهید (با فرض عملکرد مطلوب) می‌توانید حتی بازی‌های HTML5 را صادر کنید.

۵ – واقعیت مجازی و قابلیت های واقعیت افزوده

وقتی صحبت از VR و AR می شود ، که فناوری های جدیدتری هستند ، نرم افزار یونیتی یکی از حامیان کلیدی برای توسعه با آنها است. برای VR، بسته‌های متعددی در دسترس هستند که تقریباً از تمام هدست‌های واقعیت مجازی موجود پشتیبانی می‌کنند و با این فناوری در حال تغییر، دائماً به‌روزرسانی می‌شوند و انعطاف‌پذیر هستند. حتی می توانید بازی های VR خود را در موتور تست کنید.

سیستم مورد نیاز نرم افزار یونیتی

۶ – فروشگاه دارایی بزرگ

خواه به دارایی‌های گرافیکی، قالب‌های سبک بازی خاص، صدا، جلوه‌های ذرات یا چیز دیگری نیاز داشته باشید ،برنامه Unity شما را تحت پوشش قرار داده است. فروشگاه دارایی بسیار بزرگ آن دارای انواع دارایی های پولی و رایگان است که می توانید برای هر پروژه بازی از آنها استفاده کنید.

۷ – بسته های توسعه یافته نرم افزار یونیتی

همانطور که در بالا گفته شد، خود نرم افزار یونیتی تعداد زیادی بسته و دارایی توسعه یافته داخلی را به صورت رایگان ارائه می دهد که عملکرد موتور را به روش های مفیدی گسترش می دهد.

۸ – رندر کردن گزینه های خط لوله

رندر کردن گرافیک روی صفحه نمایش برای کامپیوتر کار ساده ای نیست و نحوه انجام این کار می تواند تاثیرات قابل توجهی بر عملکرد بازی های شما داشته باشد.

۹ – ابزارهای انیمیشن نرم افزار یونیتی

نرم افزار Unity مجموعه ای قوی از ابزارهای انیمیشن را ارائه می دهد که برای گرافیک های سه بعدی و دو بعدی کار می کنند.

۱۰ – سازگاری با سایر صنایع

۱۱ -ابزار تجزیه و تحلیل

از معروف ترین نمونه بازی های نمونه بازی های ساخته شده با نرم افزار یونیتی

سیستم مورد نیاز یونیتی

۱ – Escape From Tarkov

فرار از تارکوف چیست؟

Escape From Tarkov  یک بازی تیراندازی هاردکور بقا که با نرم افزار یونیتی از توسعه دهنده روسی Battle state Games است که عناصری را از بازی های نقش آفرینی از جمله کوئست ها، مهارت های قابل ارتقا و سایر ایده های مشابه وام گرفته است. با طیف گسترده ای از سلاح ها، زره ها، غارت ها و وظایفی که باید انجام دهید ، Escape From Tarkov به بسیاری از طرفداران FPS دقیقا همان چیزی را داده است که آرزوی آن را داشتند. در Escape From Tarkov ، شما نقش یک پیمانکار نظامی خصوصی یا PMC را در شهر پس از انحلال غیرنظامی تارکوف بر عهده می گیرید . در این بازی شما از طریق انواع مکان های خطرناک پر از بازیکنان دیگر و هوش مصنوعی راه خود را برای تکمیل ماموریت ها، یافتن غارت و ضربه زدن به سرها طی می کند .

Cities : Skylines – ۲

یک بازی شهرسازی در سال ۲۰۱۵ است که توسط Colossal Order توسعه یافته و توسط Paradox Interactive منتشر شده است. این بازی یک شبیه سازی شهرسازی و شهرسازی تک نفره است. بازیکنان با کنترل منطقه‌بندی، مکان‌یابی جاده، مالیات، خدمات عمومی و حمل‌ونقل عمومی یک منطقه در برنامه‌ریزی شهری شرکت می‌کنند. آنها همچنین برای مدیریت عناصر مختلف شهر از جمله بودجه، بهداشت، اشتغال، ترافیک و سطوح آلودگی کار می کنند. همچنین امکان نگهداری شهر در حالت sandbox وجود دارد که آزادی خلاقیت بیشتری را برای بازیکن فراهم می کند .

سیستم مورد نیاز نرم افزار یونیتی

Beat Saber-3

یکی از بازی های معروف ساخته شده با نرم افزار یونیتی یک تجربه ریتم همه جانبه است که قبلاً هرگز ندیده اید ! از هزاران سطوح دست ساز لذت ببرید و راه خود را در میان ضرب آهنگ های تپنده موسیقی، احاطه شده توسط دنیایی آینده نگر، بچرخانید از شمشیرهای خود برای کاهشضربات هنگام پرواز به سمت شما استفاده کنید . هر ضربه نشان می دهد که از کدام سابر باید استفاده کنید و جهتی را که باید مطابقت دهید. با بیت سابر شما تبدیل به یک ابرقهرمان رقصنده می شوید داشتن یک CPU خوب برای توسعه نرم افزار Unity بسیار مهم است .

سیستم مورد نیاز نرم افزار unity    

حداقل ویژگی های سیستم مورد نیاز یونیتی :

CPU (پردازنده)

داشتن یک CPU خوب برای توسعه برنامه Unity بسیار مهم است.این می تواند زمان کامپایل را به شدت کاهش دهد که به طور مستقیم مدت زمانی را که شما باید صرف چرخاندن انگشتان خود در انتظار کامپایل شدن بازی صرف کنید، کاهش می دهد.

عملکرد تک هسته ای مهمترین چیزی است که برای کار سریع نرم افزار یونیتی مهم است، بنابراین حفظ کنید.

Ram (حافظه)

برای اکثر وظایف یونیتی، ۸ گیگابایت رم به طور کلی کافی است، اما من توصیه می کنم حداقل ۱۶ گیگابایت رم داشته باشید، زیرا۸  گیگابایت با تخصیص به سیستم عامل، مرورگر، یونیتی و هر چیز دیگری که ممکن است در حال اجرا باشد، به سرعت از بین می رود .

اما اگر برای کار جدی برنامه ریزی می کنید، ۳۲ گیگابایت خیلی بیشتر نیست و واقعا می تواند کمک کند .

GPU (کارت گرافیک)

تشخیص اینکه چه نوع GPU برای برنامه یونیتی نیاز دارید می تواند کمی سخت باشد. توصیه کلی من این است که به یک پردازنده گرافیکی NVIDIA مانند RTX 3060 یا AMD RX 6600 نگاه کنید. باید مطمئن شوید که پردازنده گرافیکی خریداری شده دارای حداقل ۶ گیگابایت VRAM (حافظه ویدیویی) باشد .

اما، اگر از Unity برای بازی‌ها و برنامه‌های ساده استفاده می‌کنید، واقعاً به قدرت زیادی نیاز ندارید. iGPU شما (GPU در برخی از CPUها) خوب است.


اکنون که با خواندن این مقاله متوجه شدید برای کار با نرم افزار یونیتی و با سیستم مورد نیاز یونیتی اشنا شدید و فعالیت در حوزه بازی سازی به چه سیستمی دارید به سایت اچ استوک مراجعه کنید و با مشاوره رایگان و با توجه به نیازتان در قسمت محصولات یک سیستم رندرینگ با بودجه و مشخصات دلخواهتان را انتخاب کرده و خریداری نمایید و از۳ماه گارانتی و ۱ماه پشتیبانی ۲۴ ساعته مجموعه بهره مند شوید.