سیستم مورد نیاز adobe audition
سیستم مورد نیاز adobe audition

adobe audition چیست؟


Adobe Audition یک برنامه ویرایش صدا و میکس صدا مستقل است که به شما امکان می دهد صدا را از فیلم های ویدئویی ویرایش و اعمال کنید. Audition شامل چند مسیر ، شکل موج و نمایش طیفی برای ایجاد ، میکس ، ویرایش و بازیابی محتوای صوتی است . Adobe Audition برای تسریع روند تولید ویدیو و تکمیل صدا طراحی شده است و ترکیبی صیقلی با صدایی بکر ارائه می دهد.   این نرم‌افزار با در اختیار داشتن مجموعه‌ای قدرتمند از ابزارها و افکت‌های گوناگون گزینه بسیار مناسبی برای ویرایش فایل‌های صوتی نظیر پادکست و کتاب‌های صوتی است . در این مقاله به بررسی نرم افزار ادوبی آدیشن ، کاربردهای آن در زمینه‌های گوناگون ، و همچنین نسخه‌هایی که تا کنون از آن منتشر شده‌اند و سیستم مورد نیاز adobe audition می پردازیم .

adobe audition چیست ؟

ویژگی ها و مزایا:

  • کلیپ های صوتی را ضبط، ویرایش و ادغام کنید
  • صدا با کیفیت حرفه ای تولید کنید
  • پادکست ایجاد کنید
  • با Remix in Audition هر آهنگی را به تناسب تنظیم کنید

کاربرد های نرم افزار adobe audition

  • از نرم افزارهای با کیفیت بالا در ویرایش ایجاد صدا استفاده کنید
  • ضبط صدا برای سخنرانی یا تظاهرات
  • ضبط صدا از سخنرانان مهمان برای بازدید مجازی
  • به راحتی صدا را برای یادگیری مجازی بدون درز ویرایش کنید

با استفاده از این نرم‌افزار و با کمک گرفتن از ابزارهای مختلف می‌توانید در کم‌ترین زمان فایل صوتی خود را ویرایش کرده و به دلخواه خود تغییر دهید . امروزه تولید فایل‌هایی مانند پادکست‌های متنوع ، کتاب‌های صوتی و یا فایل‌های صوتی گوناگون محبوبیت بسیاری پیدا کرده است . با استفاده از نرم افزار ادوبی آدیشن می‌توانید هم تغییرات دلخواه خود را در فایل صوتی ایجاد کنید و هم افکت‌هایی جذاب را به آن اضافه کنید . از دیگر قابلیت‌های این نرم‌افزار این است که می‌توانید با ترکیب چند لایه صدا فایل صوتی جدیدی را به وجود آورید . در ادامه بیش‌تر به بررسی نرم افزار ادوبی آدیشن و کاربردهای آن خواهیم پرداخت .

کاربرد های نرم افزار adobe audition

تاریخچه نرم افزار adobe audition

نرم افزار ادوبی آدیشن ابتدا توسط شرکت Syntrillium Software با نام Cool Edit در حدود سال‌ ۱۹۹۰ ساخته شده است . پس از ۱۳ سال ، یعنی در سال ۲۰۰۳ ، با ارائه تغییرات بسیار بر روی این نرم‌افزار شرکت ادوبی آن را به همراه کتابخانه Loop ology به مبلغ ۱۶.۵ دلار از این شرکت خریداری کرده و نام آن را به ادوبی آدیشن (Adobe Audition) تغییر داد . در طول سال‌های متمادی ورژن‌های گوناگونی از این نرم‌افزار منتشر شده است . در ادامه به معرفی مختصر تغییرات نرم‌افزار دربرخی از این ورژن‌ها خواهیم پرداخت.

ورژن اول

Adobe Audition در ۱۸ آگوست ۲۰۰۳ منتشر شد .این ورژن رفع اشکال داشت اما ویژگی های جدیدی نداشت و اساساً یک Cool Edit Pro 2.1 با نامی متفاوت بود.

ورژن دوم

Adobe Audition 2 در ۱۷ ژانویه ۲۰۰۶ منتشر شد . با این انتشار، Audition که زمانی صنعت ضبط موسیقی آن را به عنوان یک برنامه کاربردی استودیو خانگی با ارزش می دانست وارد عرصه دیجیتال حرفه ای شد.

ورژن هفتم

نسخه ۷ (CC 2014)
Adobe Audition 7 در ژوئن ۲۰۱۴ با نام Adobe Audition CC 2014 منتشر شد . با این نسخه جدید از فرمت های Dolby Digital و Dolby Digital Plus ، برچسب های کانال سفارشی ، پوسته رابط کاربری جدید، پشتیبانی از DPI بالا ، رنگ های کلیپ و آهنگ بهبود یافته و ناوبری ، به حداقل رساندن آهنگ ها ، ابزارهایی برای تقسیم همه کلیپ ها در قسمت پخش و موارد دیگر پشتیبانی می کرد .

ورژن نه

Adobe Audition 9 در ژوئن ۲۰۱۶ با نام Adobe Audition CC 2015.2 منتشر شد . بیشترین اهمیت این نسخه ، پنل جدید Essential Sound بود که به ویرایشگرهای صوتی تازه کار مجموعه ای بسیار سازماندهی شده و متمرکز از ابزارها را برای میکس صدا ارائه می کرد .

ورژن ده

نسخه ۱۰ (CC 2017)
Adobe Audition 10 در نوامبر ۲۰۱۶ با نام Adobe Audition CC 2017 منتشر شد . یک پوسته جدید و مسطح UI و معرفی پنل Audition Learn ، با آموزش های تعاملی ، پیشرو این نسخه بود . این همچنین نشان دهنده معرفی پنل Essential Sound متضاد و به اشتراک گذاری تمام جلوه های صوتی Audition در زمان واقعی با Premiere Pro بود.

ورژن دوازده

Adobe Audition 12 در ۱۷ اکتبر ۲۰۱۸ منتشر شد و ویژگی‌های جدید اصلی آن افکت‌های De Noise و De Reverb بود . سایر ویژگی‌های جدید عبارتند از : بهبودهای Multitrack Clip ، بهبودهای Mulitrack UI ، زوم به زمان ، افزودن یا حذف آهنگ‌های خالی ، بهبود پخش و ضبط .

ورژن سیزدهم

آخرین نسخه منتشر شده از این نرم‌افزار نسخه سیزدهم است که در می ۲۰۲۰ منتشر شد . بسیاری از باگ‌ها در این نسخه رفع شد و ویژگی‌های جدیدی مانند Default audio device switching برای سیستم عامل macOS به آن اضافه شد.

تاریخچه نرم افزار adobe audition

بررسی نرم ‌افزار آدیشن در ساخت ویدئو

ارتباط کامل نرم افزار ادوبی آدیشن با ادوبی پریمیر پرو نشان‌دهنده نقش پررنگ آن در ساخت ویدئو است . این نرم‌افزار با در اختیار داشتن قابلیت‌ها و افکت‌های گوناگون که در ادوبی پریمیر پرو یافت می‌شوند بهترین گزینه برای ساخت ویدئوهای گوناگون با افکت‌های صوتی جذاب است . برخی از ویژگی‌های ادوبی آدیشن که موجب بهبود آن برای استفاده در ساخت ویدئو می‌شوند عبارت است از Automatic Speech Alignment ، Remix و Auto Ducking . علاوه بر این ، ادوبی آدیشن از تمام فرمت‌های فایل‌های ویدئویی نیز پشتیبانی می‌کند .

ادوبی آدیشن در ساخت پادکست

همان‌طور که گفتیم تولید و استفاده از پادکست‌ها روزانه در حال افزایش است . این مسئله خود نیاز به نرم‌افزاری مناسب برای ویرایش فایل‌های صوتی را نشان می‌دهد. در بررسی نرم ‌افزار آدیشن بهتر است بدانید که ادوبی آدیشن یکی از بهترین گزینه‌ها برای ترکیب فایل‌های صوتی و بهبود کیفیت آن‌ها و همچنین اعمال افکت‌های گوناگون برای افزایش جذابیت آن‌ها است . برخی از ویژگی‌ها و ابزارهایی که می‌توانند در ویرایش فایل‌های صوتی در این نرم‌افزار به شما کمک بسیاری کنند عبارت‌اند از Multitrack mixing ، Essential Sound panel ، و De Clicker effects . علاوه بر این با بررسی نرم‌افزار آدیشن و استفاده از آن می‌توانید فایل‌های تصویری را نیز به پادکست خود اضافه کنید .

نرم افزار ادوبی آدیشن در صنعت رادیو

یکی دیگر از زمینه‌هایی که با فعالیت در آن نیاز بسیاری را به ادوبی آدیشن حس خواهید کرد صنعت رادیو است . ادوبی آدیشن سال‌ها است که به عنوان مهم‌ترین ابزار برای ویرایش فایل‌های رادیویی مورد استفاده قرار می‌گیرد . از جمله ابزارها و ویژگی‌هایی که استفاده از آن‌ها در صنعت رادیو رواج بسیاری دارد می‌توان به Automatic Loudness correction اشاره داشت .

سیستم مورد نیاز adobe audition

حداقل سیستم مورد نیاز

CPUIntel Dual Core @ 1.5Ghz / AMD Phenom Dual Core @ 1.8Ghz or Faster
RAM۴GB
GPUIntel / AMD / NVIDIA 128MB Graphics Card with support OpenGL 2.0
OSWindows 10 64Bit
Hard DIsk۴GB
نمایش۱۹۲۰ x 1080 Screen Resolution
Otherاتصال به اینترنت برای فعال سازی نرم افزار مورد نیاز است

سیستم پیشنهادی ما

CPUIntel Core 2 Quad @ 2.4Ghz / AMD Phenom II X4 @ 2.8Ghz or Faster
RAM۶GB
GPUIntel / AMD / NVIDIA 256MB Graphics Card with support OpenGL 2.0
OSWindows 10 64Bit
Hard DIsk۴GB
نمایش ۱۹۲۰ x 1080 Screen Resolution
Otherاتصال به اینترنت برای فعال سازی نرم افزار مورد نیاز است

اکنون که با خواندن این مقاله ( adobe audition چیست ؟ )دریافتید برای فعالیت در حوزه ویرایش صدا نیاز به چه سیستمی دارید به سایت اچ استوک مراجعه کنید و با مشاوره رایگان و با توجه به نیازتان در قسمت محصولات  سیستم رندرینگ مشخصات دلخواهتان را انتخاب کرده و خریداری نمایید و از۳ماه گارانتی و ۱ماه پشتیبانی ۲۴ ساعته مجموعه بهره مند شوید.