افزونه وی ری چیست؟ سیستم مورد نیاز وی ری
افزونه وی ری چیست؟ سیستم مورد نیاز وی ری

افزونه وی ری چیست؟

افزونه وی ری V-Ray یکی از سودمند ترین افزونه‌های تری دی مکس است که استفاده از آن یک انتخاب عالی برای معماران , طراحان و هنرمندانی که قصد دارند ایده های خود را با کامپیوتر پیاده سازی کنند میباشد.
هر فردی با افزایش مهارت های خود در زمینه های گوناگون مرتبط با طراحی و افزونه های متنوع موجود در هر نرم افزاری می تواند پیشرفت و موفقیت آینده خویش را تضمین نماد، وی ری نیز افزونه مناسبی برای بروز خلاقیت های فردی می باشد و می توان با بهره گیری از قابلیت های آن در زمینه طراحی گامی رو به جلو برداشت.

افزونه وی ری چیست؟ سیستم مورد نیاز وی ری

کاربرد و قابلیت‌های وی ری

افزونه وی ری در ابتدا فقط در معماری مورد استفاده قرار می گرفت اما با پیشرفته تر شدن ابزارهای وی ری از آن در بسیاری از پروژه های هنری و طراحی مانند
ایجاد جلوه های ویژه و هم چنین در تبلیغات، صنعت و بسیاری از بازی های رایانه ای استفاده می گردد.
نور و سایه مهم ترین ابزارهای موردنیاز در معماری می باشد که سبب ایجاد طرح ها و مدل سازی های واقع گرایانه در این زمینه می گردد.
با استفاده از آن می توان نورپردازی را به گونه ای کاملا طبیعی انجام داده و پروژه های سه بعدی با کیفیت و مطلوبی را ارائه نمود.در عرصه رقابت برای طرح های مختلف و متنوع ارائه شده، کیفیت نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد وی ری یک افزونه مناسب برای ایجاد طرح هایی با قدرت تجسم واقعی می باشد.
فراوانی گزینه ها و تنظیمات، کتابخانه های گسترده و رابط کاربری منحصر به فرد در
افزونه وی ری یکی از ویژگی های منحصر به فرد این افزونه می باشد که سبب ایجاد طرح های بهینه در معماری می گردد.

وی ری یک پلاگین رندر تجاری برای برنامه های کاربردی و نرم افزارهای گرافیکی کامپیوتری سه بعدی می باشد.
وی ری در صنایع رسانه ای، سرگرمی و طراحی مانند :

 • تولید فیلم
 • بازی های ویدیویی
 • در طراحی صنعتی
 • طراحی محصولات
 • و همچنین در معماری کاربرد دارد.
افزونه وی ری چیست؟ سیستم مورد نیاز وی ری

رندرهای قوی با وی ری

افزونه وی ری را می توان در برنامه های موجود استفاده نمود، از وی ری به طور عمده برای ایجاد تصاویر با سرعت رندر بالا استفاده می شود.
وی ری رایج ترین محصول رندر در بازار است و به آسانی می توان از طریق منابع موجود در اینترنت به یادگیری آن پرداخت.
رندر های ایجاد شده با استفاده از وی ری در معماری شامل طرح ها و مدل سازی های واقع بینانه می باشد که با استفاده از آن ها می توان عناصر موجود در طرح ها به گونه ای طبیعی تجسم نمود.
رندرهای انجام شده توسط وی ری دارای فضاهای مفهومی می باشند و طراح می تواند از
مهارت و توانایی های خود در تمام مراحل طراحی بهره مند گردد و در نهایت مدل های با دقت بالا را ایجاد نماید. بگذریم یارم رو چنش خال داره محو نگاشم محو چشاشم میتبه تدهیب مخق ه

در زیر به بیان برخی از ویژگی های منحصر به فرد  افزونه وی ری می پردازیم:

۱- سرعت افزونه Vray :

افزونه Vray نسبت به سایر افزونه های موجود از سرعت بیشتری برخوردار است.
با استفاده از آن می توان زمان ترجمه، ساخت انیمیشن و همچنین ایجاد پیش نویس ها در طراحی را بسیار سریع تر به انجام رساند.
استفاده از وی ری سبب صرفه جویی در زمان و تلاش شما می گردد و در نهایت می توانید یک طراحی بسیار زیبا و با کیفیت را به مشتری ارائه دهید.
استفاده از انیمیشن ها در معماری گران هستند، تولید سختی دارند و به ندرت اطلاعات طراحی مورد نیاز معماران و طراحان را به گونه ای متمرکز و دقیق ارائه می دهند؛
این در حالی است که انیمیشن را با استفاده از افزونه وی ری می توان با سرعت نسبتا زیادی تولید نمود و از طریق آن مشتریان زیادی را تحت تأثیر طراحی و مدل سازی خود قرار داد.

۲-یکپارچه بودن Vray :

افزونه وی ری چیست؟ سیستم مورد نیاز وی ری

وی ری همچنین یک افزونه یکپارچه می باشد که با بسیاری از نرم افزار ها سازگار است،
این افزونه قابلیت ادغام با انواع برنامه های مدل سازی سه بعدی را دارا می باشد.
به همین دلیل می توان فایل های ایجاد شده توسط افزونه وی ری را توسط نرم افزارهایی نظیر تری دی مکس، راینو و اسکچاپ مورد ویرایش و طراحی قرار داد.
وی ری به عنوان یک افزونه قابل ادغام در معماری نیز کاربرد دارد و می توان از ویژگی های منحصر به فرد آن در معماری نیز بهره مند شد.

۳-ابزارهای متنوع Vray :

Vray یک افزونه کاربردی همراه با ابزارهای گوناگون ومتنوع می باشد که سبب گردیده بسیاری از افراد بتوانند به آسانی با این افزونه کار کنند و به کسب تجربه بپردازند.
با استفاده از ابزارها و گزینه های متنوع موجود در این افزونه می توان تنظیمات مربوط به دوربین، نقشه ها و منبع نور و هم چنین عمق میدان را به آسانی انجام داد.

افزونه وی ری چیست؟ سیستم مورد نیاز وی ری

در واقع این افزونه با ارائه ابزارهای مناسب در زمینه طراحی، سبب ایجاد سهولت بیشتر در پروژه های معماری گردیده است.
فراوانی گزینه ها و تنظیمات موجود در افزونه وی ری و همچنین وجود کتابخانه های گوناگون در این افزونه، استفاده از آن را در موارد گوناگونی نظیر معماری و به ویژه در طراحی ها و صنعت گسترش داده است.
استفاده از وی ری در معماری و طراحی مناسب می باشد که با استفاده از آن می توان خلاقیت ها و مهارت های خود را در زمینه های گوناگون به رشد و شکوفایی رساند.
افزونه وی ری دارای انعطاف پذیری زیادی می باشد و طراحان و معماران می توانند با استفاده از این افزونه، تنظیمات رندر را به انجام برسانند.

۴-ایجاد تجسم واقعی با Vray :

کیفیت محصول نهایی ایجاد شده توسط Vray بسیار بالاست و با استفاده از آن
می توان طراحی های بسیار دقیق و هوشمندانه ای را پیاده سازی نمود.
استفاده از آن به خصوص در معماری سبب ایجاد طراحی های واقع گرایانه تر می گردد و شما می توانید تجسمی از فضای واقعی را برای مشتری ایجاد نمایید.

با این کار می توانید یک طراحی مشتری پسند و بسیار زیبا را تهیه نمایید و نظر مشتریان را نسبت به آن جلب نمایید.
وی ری همچنین سبب توزیع نور به گونه ای مناسب می گردد و با استفاده از آن می توان به آسانی شبیه سازی های بازتاب و شکست نور در نقشه ها را انجام داد.
نمایش صحیح و با کیفیت نور و سایه در افزونه وی ری سبب اجرای طراحی های بسیار ایده آل در معماری گردیده است و و با استفاده از آن می توان نور و سایه را در طراحی های مختلف به خوبی مشخص نمود.

سیستم مورد نیاز افزونه وی ری

اگر قصد دارید که از افزونه وی ری استفاده کنید باید این موضوع را در نظر بگیرید که برای اجرای آن به نرم‌افزار‌هایی مانند تری دی مکس , اسکچاپ و … نیاز دارید که خود این نرم‌افزارها برای اجرا شدن به یک سخت افزار قوی نیازمندن که بهترین انتخاب برای شما سیستم رندرینگ میباشد. در ادامه مشخصات لازم را به شما توضیح خواهیم داد.

پردازنده
اگر می‌خواهید با سیستم خود به مدلسازی سه بعدی و متحرک‌سازی بپردازید بهتر است از پردازنده هایی که سرعت هسته آنها بالاست استفاده نمایید. در واقع نیازی نیست یک CPU چند هسته ای تهیه کنید بلکه یک پردازنده با سرعت Core بالا در اختیار داشته باشید، برای مدل‌سازی و متحرک‌سازی مشکلی نخواهید داشت. برای مثال پردازنده های Rizen EMD  و  همچنین پردازنده های Intel  که سرعت خوبی دارند برای شما مناسب خواهند بود.
کارت گرافیک
شرکت اتودسک برای نسخه های اخیر تری‌دی‌مکس کارت گرافیک‌های NVIDIA و GeForce را در لیست GPU های پیشنهادی خود قرار داده است. با این حال، آنها بین این دو نیز تفاوت قائل می‌شوند زیرا کارت‌های درجه یک Quadro را “تایید شده” می‌نامند در حالی که GeForce فقط “آزمایش شده” است،
این در صورتی است که کارت های GeForce در ۳DS Max به خوبی کار می‌کنند!

حافظه
به طور کلی برای کار با تری‌دی‌مکی حداقل ۱۶ گیگابایت رم نیاز است. شما ممکن است برای ساخت صحنه‌های بسیار پیچیده به ۳۲ گیگابایت رم نیاز پیدا کنید

در ادامه مشخصات تعدادی سیستم رندرینگ را برای شما قرار داده ایم.

ترید چیست؟سیستم مورد نیاز ترید
 • پردازنده: AMD Ryzen9
 • مقدار رم: 32GB DDR5
 • گرافیک:Zotac RTX 4090 AMP Extreme AIRO 24GB
 • کولر پردازنده:DeepCool LT720
 • مادربورد:ASUS ROG Crosshair X670E Hero
 • پاور:FSP Cannon 2000W
 • مدل کیس :Cooler Master HAF 500
 • پردازنده:AMD Ryzen 9
 • مقدار رم: 32GB DDR5
 • گرافیک:Zotac RTX 4090 AMP Extreme AIRO 24GB
 • کولر پردازنده:DeepCool Castle 360 RGB V2
 • مادربورد:ASUS TUF GAMING X670E-PLUS
 • پاور: FSP Cannon 2000W
 • مدل کیس :NZXT H7 Flow – Matte White
ترید چیست؟سیستم مورد نیاز ترید
ترید چیست؟سیستم مورد نیاز ترید
 • پردازنده:Intel Core i7 13700K
 • مقدار رم: 32GB DDR4
 • گرافیک:MSI RTX 3080 GAMING Z TRIO 10G LHR
 • کولر پردازنده:Corsair H150 RGB
 • مادربورد:MSI PRO Z690-P DDR4
 • پاور:SilverStone 850W DA850 Gold
 • مدل کیس :Lian Li PC-O11 Dynamic – Black

اکنون که شما متوجه شدید برای استفاده کردن از افزونه وی ری نیازمند به چه سیستم و مشخصاتی میباشید ما به شما پیشنهاد میکنیم به سایت اچ استوک مراجعه کنید و با مشاوره رایگان و با توجه به نیازتان در قسمت محصولات یک سیستم رندرینگ با بودجه و مشخصات دلخواهتان را انتخاب کرده و خریداری نمایید و از۳ماه گارانتی و ۱ماه پشتیبانی ۲۴ ساعته مجموعه بهره مند شوید