آموزش تنظیم ip در ilo سرور اچ پی G8
آموزش تنظیم ip در ilo سرور اچ پی G8

در این مقاله قصد آموزش تنظیم ip در ilo سرور اچ پی G8 را داریم. اگر قصد دارید تا برای ilo سرور خود یک آی پی تعریف نمایید این مقاله میتواند برای شما مفید واقع شود.

iLO یا Integrated Lights-Out یکی از فناوری های فوق‌العاده جهت مدیریت از راه دور برای سرور Hp است.به کمک iLO میتوان به سرور ها و سیستم ها از راه دور دسترسی داشته و آنها را مدیریت کرد، حتی اگر سیستم یا سرور خاموش و در مکانی دور از دسترس قرار داشته باشد!

شرط اول برای استفاده از فناوری ILO داشتن یک IP است، در ادامه قصد داریم به آموزش تنظیم ip در ilo سرور اچ پی G8 بپردازیم.

به صورت پیشفرض ILO در شبکه های DHCP کاملا اتوماتیک ip دریافت می‌کند. اگر به هردلیل شبکه شما DHCP نیست باید به صورت دستی به ILO خود آی پی اضافه نمایید جهت انجام این کار مراحل زیر را دنبال نمایید.

ابتدا سرور را ریستارت کنید و هنگام بالا آمدن سرور hp کلید F8 را بزنید.

آموزش تنظیم ip در ilo سرور اچ پی G8

حال نوبت OFF کردن DHCP است، چراکه اگر روشن باشد به صورت اتوماتیک ip دریافت می‌کند. برای انجام این کار به بخش network رفته و روی گزیه DNS/DHCP کلیک نمایید.

نحوه اضافه کردن آی پی برای ILO سرور اچ پی

بعد از انتخاب DHCP/DNS پنجره‌ای برای شما باز می‌شود باید روی بخش DHCP Enable رفته و بازدن دکمه Space آنرا به حالت OFF در بیاورید و در نهایت برای اعمال تنظیمات انجام شده دکمه F10 را زده و سپس برای خروج از ESC استفاده کنید.

نحوه اضافه کردن آی پی برای ILO سرور اچ پی

نحوه اضافه کردن آی پی برای ILO سرور اچ پی

بعد از انجام مراحل بالا محدد به منوی Network رفته و بر روی Nic and TCP/IP دکمه Space را بزنید تا پنجره جدید برای شما باز شود که در آنجا قادر خواهید بود تا آی پی مد نظر خود را روی ILO تنظیم کنیدفراموش نکنید که حتما Subnt Mask خود را نیز تنظیم کنید و در اتمام از دکمه F10 برای ذخیره تنظیمات استفاده کنید.

نحوه اضافه کردن آی پی برای ILO سرور اچ پی

به پایان آموزش تنظیم ip در ilo سرور اچ پی G8 رسیدیم امیدواریم که برای شما مفید واقع شده باشد. شما به کمک این آموزش میتونید با خیال راحت اقدام به خرید سرور hp کرده و ip دلخواه خود را بر روی ilo آن تنظیم کنید. در صورت داشتن هرگونه مشکل و سوال باما در ارتباط باشید.

آیا ilo میتواند اتوماتیک ip بگیرد؟

بله به کمک DHCP میتوانید ip گرفتن ilo را به صورت اتوماتیک کنید.